+2

Kesinlikle normal doğum sezeryan dogm coj zor ameliyat oluyosunz yani normalde hemen toparlayan arkadaşlarım var ama ben bi toparlayamdm ki hala ağır kaldiramiyoru.

2 0
paylaş
+1

Bu bizim seçeceğimiz birşey değil eğer herşey yolundaysa kesinlikle normal Doğum yapılmalı sezeryan gerekiyorsa sezeryan yapılmalı normal Doğum yapabilecekler sezeryan istemek bebeğe haksızlık olur adı üstünde normal olanı o ama sezeryan gerekirken ille de normal demek bebeğin ölümüne bile sebep olabilir herşey çocuklarımız için

1 0
paylaş
+2

normalden çok korktuğuma rağmen normal düşündüm ve istedim ama malesefki herşey istediğin gibi gitmiyor sezeryan oldum

2 0
paylaş
+1

Ben normal tercihim ilk doğumunda normal olmuş mesela normal doğumda biraz sancı çekiyorsunuz dogana kadar ama çocuk doğduktan sonra sancı felan kalmıyor hem normal doğumda bebeğini göre biliyorsun bu çok güzel bir duygu ya ama sezaryan öyle değil bebeğin doğduğunu gormuyosun her yerine dikişli olcak normal doğum gibi ayagada kalkamiycan çok kötü bence sezaryan ya yaşamadım o duyguyu ama anlatılanlar bu

1 0
paylaş
+2

Ben normal doğum tercih ederim. O an bağırıp, çağırıyorsun ve acısını da sadece o an hissediyorsun. Bebiş dünyaya geldikten sonra her şey bitiyor. Ertesi gün ayağa kalkıyorsun. Dikiş acısı yok, hiçbir şey yok. Sezeryandan sonra başın bile çatlıyormuş yani. Normal doğum iyidir.

2 0
paylaş
+1

Normal doğum yapmayı isterdim ama canim çok tatlı ve çok korkuyorum o yüzden hiç normal doğura bilecegimi dusunmiyorum sezeryan olmak isterim o yüzden

1 0
paylaş
+1

Normal doğum daha sağlıklıdır. Ama eğer çok mecbur kalmadıkça ve hayati bir tehlike olmazsa sezeryan pek fazla tercih etmiyorum normal doğum daha iyi.

1 0
paylaş
+2

Bu konuda tabiki kimseye karışamam ama kendi görüşümü söylemek istiyorum. İleri de eşim aşırı derecede tehlikeli bir sorun olmadığı sürece doğal doğum yapmasını isterdim sonuçta herşeyin doğalnın daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Tabi ki kendisi sezeryan yapmakta ısrarcı olursa bana da pek fazla söz düşmez diye düşünüyorum.

2 0
paylaş
+1

Normal Doğum daha iyi ve güvenlidir daha sonraki Doğumda sıkıntı çıkmaz

1 0
paylaş
+2

Sezeryan doğumun anne ve bebek arasında oluşacak bağı olumsuz etkilediğini ve bebeğe birtakım zararlar verebileceğini duymuştum, bu yüzden ben normal doğum yapmayı tercih ederim.

2 0
paylaş
+1

Sezeryan doğumlu biriyim.Pek bir fark olduğunu sanmıyorum.Doğumu yapacak kişinin tercihi önemlidir.

1 0
paylaş
+1

Gelişmiş tıp sayesinde şu an sezaryen doğum ile normal doğum arasında bir fark yoktur. Sadece çocukla daha iyi bağ kurabilmek açısından normal doğum daha faydalıdır. Her şeyin doğalı olmalı taraftarıyım. Eğer bir sağlık sorunu söz konusu değilse normal doğum yapılmalıdır.

1 0
paylaş
+2

Bu durum şans eseri seçilmiyor zaten anne adayının kemik yapısı,gebeliğin gelişim durumu,doğumun başlangıcı,gidişatı ve önceki doğumlar belirliyor.Anne ve bebeğinin sağlığı için uygun olan doğum yönteminin hekim tarafından belirlenmesi gerekiyor.Ama hekimlerin tercihi normal doğum ilk planda olması yönündedir.

2 0
paylaş
+2

Sağlıklı olan tabi ki de normal doğum. Ama ben genel anestezili sezeryan tercih ettim. Ağrısız, acısız, sancısız. Sonrasında da agrım çok az oldu.

2 0
paylaş
+1

bayan olsaydım bu soruya sezeryan diye cevap verirdim.Çok zor birşey gerçekten

1 0
paylaş
+1

Eğer herhangi bir sıkıntı yoksa normal doğum isterim her ne kadar zor da olsa en sağlıklisi hem bebek için hem kendimiz için bu ama bebek ters geliyorsa veya sezeryan gerektiren bir durum olursa tabiki ikimizin sağlığı için sezeryani tercih ederim . Zaten genelde insanlar gerektiği için sezeryani seciyor artık

1 0
paylaş
+2

Ben bu yollardan geçtim gittim ama tavsiye verebilirim ilgilenenler için... Normal doğum hem annenin hem de bebeğin sağlığı için en iyi alternatiftir. Normal doğum ağrısı bir gün bile sürmez ama sezeryanın acısı haftalarca sürer. Üstelik de narkozun ve ameliyatın etkisi vücutta yıkıcı bir etki yapar.

2 0
paylaş
+1

Ben şahsen ikisinide yapmak istemem çok zor durumlar Allah bayanların yardımcısı olsun. Benim bildiğim normal doğum olursa eğer çocuk ve anne için daha iyi olur diye biliyorum ama malesef şuanda ülkemizde sezeryan doğum moda ve hastanelere insanları bu doğuma mecbur bırakılıyor lar çünkü nedeni ise ameliyat statüsünde olduğu için doktorlar ve hastane daha çok para kazanmaları. Yapabiliyorsunuz normal yapmak en iyisidir çünkü insan vücudunun bu annelik hormonlarını salgılanmasının için bu doğumu yapmaları gerekir. Sezeryan olunca anneden sütün gelmesi bile geç oluyor bazende hiç gelmiyor.

1 0
paylaş
+1

Normal doğumun insanın biyolojisine çok daha uygun olduğu görüşündeyim. Sezaryen, bir operasyon; yani biyolojik bir sisteme dışarıdan bir girişim. Oysa, doğum normal, fizyolojik bir süreç. Bebek veya anne için özel bir tehlike söz konusu olmadığı sürece, normal doğumun tercih edilmesini daha doğru buluyorum.

1 0
paylaş
+1

Sezaryen doğum uzmanlar tarafından da tavsiye edilmiyor sadece mecburi durumlarda uygulanıyor en iyisi ve sağlıklı olan normal doğumdur doğum yapacaklar ellerinden geldikçe yavrularını normal bir şekilde doğurma lıdır

1 0
paylaş
+1

Erkeğim ya ne doğumu

1 0
paylaş
+1

ben erkegim ne hamilesi :)

1 0
paylaş
+2

Nasıl yaparsa yapsın .

2 0
paylaş
+1

Soruya cevap veremeyecigim cunku erkegim konuya bilgimde yok malesef

1 0
paylaş
+2

Nasıl doğarsa doğsun anne de çocukta sağlıklı olsun da bu yeter her zaman muhakkak ama sezaryen sancısı normal doğum sancısı göre ağır olur her zaman

2 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.