+2

Ayırmak istemiyorlar çünkü dindar gözükünce kazanıyorlar dinin altına girerek her türlü işi yapıyorlar dindar kesimi küstürmemek için ayırmak istemiyorlar.

2 0
paylaş
+1

oooo siyaset :))

1 0
paylaş
+1

Dindar insan iyidir çalıp çırpmaz gözüyle bakılır güven verir halkın takdirini kazanmak adına ayirmak istemezler..

1 0
paylaş
+1

Çünkü ayırmak için çabalamıyor

1 0
paylaş
+1

Vallahi eskiden din ve devlet işleri birbirinden ayrılıyordu. Şu son 17 senedir ayrılmıyor, sebebi belli. Çünkü insanlar dini kullanmaya başladılar artık. Dindar gözükmeye çalışarak, prim yapmaya çalıştıkları için din ve devlet işlerini birbirine karıştırıyorlar.

1 0
paylaş
0

''Din işleri'' tabiri hukuken yanlıştır. Laiklikte din işleri ile devlet işlerinin ayrılması değil devletin organlarının herhangi bir dini referans almadan çalışması ve devletin bütün dinlere eşit uzaklıkta durmasıdır.

0 0
paylaş
0

Çünkü bir kişi dini kullanarak ve insanların bu duygularını sömürerek başa geldi. Şimdi aynı yoldan ilerlemek isteyen siyasetçiler türedi. En azindan bir iki kişi beni desteklese kâr mantığıyla ilerliyorlar. Bu saatten sonra da kolay kolay değişmez. Hükümet degismedikce dinle devleti ayıracak bir ülke olamayacağız. 2020 nin Mustafa Kemal' ini bekliyoruz bir ümit :)

0 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler