+3

Din'ime küfreden Müslüman olsa burada ne anlatılmaktadır?

Ben söyleyeyim bu ülkede dinden bahseden insanların dindar kesimi oynayan insanların yapılan haksızlıklara ses çıkarmadan hayatlarına devam etmesi birde utanmadan başkasını eleştirmesi yani ulan daha dini kendin yaşayamıyorsun yapılan haksızlığı korkundan söyleyemiyorsun sonra başkasına dindarlık taslıyorsun Allah'ın dini bu değil sizler başka Kuran mı okuyorsunuz anlamıyorum sanırım sizlerin okuduğu Kuranda tuttuğun parti yolsuzluk rüşvet yaparsa sahip çıkalım dedeye yazıyor ama sizi kandırmışlar öyle bir Kuran yok baban olsa haksızlık yapan susarsan açık ve net günah işliyorsun ve Allah sana diyor ki senin bu yaptığın şeytan rolü oynamaktır hem bu rolü oynuyorsunuz sonra buradan sorularla böbürleniyorsunuz oğlum siz gerçekleri bile dile getiremeyenlersiniz.

    -   Görüş
3 0
4 yanıt   -  
+2

Başkalarını eleştirirken kendisinin de aynı yanlışı yapan kişileri anlatmak için kullanılan bir cümledir. Bunu direk din ile bağlantı kurarak açıklamak çok da doğru bir anlatış olamaz.

2 0
paylaş
+1

@Atabey27 Kardeş bunu az önce dile getirseydin keşke ben belki bu soruyu bile açmazdım

1 0
paylaş
+1

örnek olarak biri herhangi bir konuda hata yapar biri diğerini daha üstün görür anlamında algılıyorum hata yapan kişide derki dini'me küfreden müslüman olsa bari...örnekler çoktur

1 0
paylaş
+1

Çok güzel bir söz, bu sözü genelde insanları eleştirip de aynı hataları kendisi yapan insanlara karşı kullanırım. Bize kızan, günah diyen kişilerin yapıkları da müslümanlığa sığar mı anlamında kulanıyorum.

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.