+3

Bizlere eğitimde İş tecrübesi kazandırmıyor lar bize bilgi öğretiyorlar bu bilgileri ezberlediğin süre boyunca derece yapmamız çok basit ama iş hayatına geldiğimiz zaman tecrübe Pratik Zeka gibi özellikler aradıkları için eğitimimizde istediğimiz kadar derece yapalım iş hayatında başarılı olma olasılığımız derecemiz kadar yüksek değildir.

3 0
paylaş
+2

Bilgilerini pratiğe dökmemişler. Yani sey gibi biraz ingilizcede grammer sorularını iyi yapıp ydsden 90 almasına rağmen speaking de kötü olması gibi.

2 0
paylaş
+2

Teoride başarılı uygulamalarda hatalı olma durumu bu. Aslında ezbere dayalı sistemde bunlar gayet normal.

2 0
paylaş
+3

Dereceyle üniversite bitirip işte başarılı olamayanların birçok eksiği olabilir.. Ancak genelleme yapılabilecek tek durum; teori ile pratiğin, özellikle de bizim ülkemizde çok farklı olmasıdır.. Kitapta ne yazdığı başkadır, uygulamada kimi doğru kimi yanlış ama geçerli tekniklere vakıf olmak başka bir şeydir.. Bunun dışında kişinin karakterinden iş yerine uyumuna kadar birçok bileşen de işin içine girer..

3 0
paylaş
+2

kendini geliştirememek olarak düsünebiliriz...

2 0
paylaş
+3

Amir khan'nın bir filmi var 3 aptal diye orada anlatıyor gerçektende güzel anlatmış bence derslerde başarılı olmasının sebebi ezbere dayalı olarak çalışması bunun yerine okudugundan anlam çıkarmak olsaydı bence başarılı olabilirdi birde başarılı olmak o yaptığı işi seveceği anlamına gelmiyor işi severse ancak başarılı olabilir bir insan sevdiği işi yaptığında mutlu olabilir benim görüşüm bu ve ne yazikki ülkemizde buna göre bir eğitim yok bir öğrencinin başarılı olduğu derslere yönlendirmemiz lazım bence mesala bir öğrenci teknoloji üzerinde başarılıysa ne bileyim yazilim yazacak kadar yetenekliyse eğer bunun üzerine okutulmali ilk okuldan itibaren bunu yapmak gerekiyor bence insan sevdiği işle uğraştığı kadar yeteneklidir

3 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler