+3

Küçük miktarlarda tuz tüketmek fizyolojik sağlığımız için gerekli olsa da (ve tabii ki yiyeceklerimizi tatlandırmak için de), çok azı ya da çok fazlası vücut için oldukça zararlıdır. Bu konuda, insanlar için sihirli rakam 9. Bu rakam insan kanındaki tuzluluk miktarıdır ( Ya da 1000 gram su içerisinde çözünmüş ağırlık bakımından tuz miktarıdır. Yani, 1000 gramlık sıvının içeriğindeki 991 gram su 9 gram tuz.) Tıpta da, insan kanıyla aynı tuzluluğa sahip sıvılara izotonik denir. Çok fazla tuz tükettiğimiz zaman da, fazla miktarı idrar ile dışarı atarak vücudumuzdaki sıvıları izotonik tutarız.

Tuzlu su hipertonik bir sıvıdır, diğer bir deyişle tuz içeriği insan kanının tuz içeriğinden fazladır ve tuzluluk miktarı 35’tir. Deniz suyu gibi aşırı derecede hipertonik sıvıları tüketmek, vücudun savunma mekanizmasını bozar.

3 0
paylaş
+2

DENİZ SUYUNUN TUZLU OLMASINDAN KAYNAKLANMAKTADIR...

2 0
paylaş
+1

Tuzlu olduğu icin

1 0
paylaş
+1

içsem de içmesemde susuyorum ve midem şişiyor .yüzerken aşırı efor sarf ediyor insan . tuzlu olduğu için yorulduğu için olabilir.

1 0
paylaş
+1

Deniz suyu icmedim hic,yuzerken falan yalnislikla kacarsa mı diyorsun ?herhalde tuzlu oldugundan icimiz yanar,susariz

1 0
paylaş
+1

Deniz suyu içerisinde yüksek miltar da tuz bulundurdugu için su tüketmemizi sağlar

1 0
paylaş
+1

Yabancı madde etkisi yüzünden saha çok susarız. Tuz muhtelif oranlardaki suda çözünür o yüzden vücut difüzyon ile su kaybeder. Bu da insanlar üzerinde saf şu içme suyu içme hissi uyandırır.

+1

Deniz suyu tuzludur çünkü. Tuz alımı su ihtiyacını da beraberinde getirir. Bu nedenle deniz suyu içersek daha fazla susarız.

1 0
paylaş
+1

Deniz suyu tuzludur ve içtiğin zaman vücudun da tuz oranı arttığı için atmak isteyecek vücut haliyle. Bu yüzden çok susarız. Ayrıca Deniz suyu içmenizi tavsiye etmem.

1 0
paylaş
+1

Tuzlu olduğu için

1 0
paylaş
+1

Çünkü deniz suyunda yoğun bi tuz var ve bu insanı iyce yakıyor bu sebepten de arıtılmış su icilmeliki o tuzu atsın idrar yoluyla

1 0
paylaş
+1

Deniz suyu aşırı derece tuzlu olduğundan ictiginizde vücudumuzda ki tuz oranını artıracak bu yüzden tuzu seyretmek için daha çok su içme gereği duyarız .

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.