+1

Yine de yaşamayı seçer miydiniz demişsin ama dünyaya gelmeyi biz seçmedik ki. İstemezdim, bu kadar mesuliyet altına gireceğime kalırdım olduğum yerde.

1 0
paylaş
+1

Ben yaşamak isterdim tabii ki. Sonuçta bi insan çalışarak, zamanla yaşamını değiştirebilir. Ailesini vs değil de her şey kendi elimizde aslında. Yani ben buna inanıyorum.

1 0
paylaş
+1

Kim kendi hayatından memnun ki zengin de fakir de sağlıklı olan da hasta olan da herkes yaşayacağı hayatı bilse eğer ömründe mutluluğu az ve üzüntüsü bolsa tabi ki seçmezdi. Hem şu an var elimizde zaten ne dünü kurtarabiliriz ne de geleceği tahmin edebiliriz.

1 0
paylaş
+2

Yani iyi kötü bir hayatım var. Dört dörtlük bir hayatım yok ama yine dünyaya gelme şansım olsaydı yine aynı hayatı seçme şansım olsaydı her şeyden önce yaşamak güzeldir yine dünyaya gelmek isterdim.

2 0
paylaş
+1

Bu sorunun cevabını verebilecek bar yaşta değilim. Daha yolun başındayım. Daha önceden yaşayacağımız hayatı gördüysek ve unuttuysak bilinçli veya bilinçsiz şekilde. Bir tür komplo teorisi ama.

+1

Seçerdim ya cünkü her hata tecrübe oluyor allahın verdiği nie yaşamayalım ki

1 0
paylaş
+2

Hayır yine de yaşamayı seçmezdim hiçbir şey yaşamadan sadece fragman olarak görseydim merak etmezdim hayatın geri kalanını.. İnsanları tanımak onları bilmek iyi ve kötü gibi kavramları tanımak tecrübe sahibi olmak korkunç insanlarla tanışmak hiçbirini istemezdim .Asla.

2 0
paylaş
3 yorum
+2

Ben istemezdim böyle bir yaşam tarzını yerimde başkası olsa o' da seçmezdi. Bazen düşünüyorum acaba benim hayatımı daha önce biri yaşadıda beğenmedi bana mı kakaladı

2 0
paylaş
+3

Doğmadan önce bu hayatı görmeni imkan yok ama diyelim ki gördüm O zaman senin yapabileceğin herhangi bir şey yok insanlar ölmeselerdi ocaklar mecburen Senin yapacağın bir şey yok yani bile bile gördüm şeyleri yaşamaya geleceksin.

3 0
paylaş
+3

Yaşayacağım bu hayatı daha önceden görüp bilseydim, ne olursa olsun ben gene hayatın bu sınavını yaşamak adına bu dünyaya gelmek ve aile kavramını bilip hissetmek isterdim. Dünya, insanlara nekadar zor şartlarda imkanlar sağlasa da bu hayatta sevmek, sevilmek, merhamet, acıma, sevinç ve mutluluk gibi duygular var ben bu duyguları kalbimde hissetmek için kesinlikle dünyaya yeniden gelmek isterdim.

3 0
paylaş
1 yorum
+2

Hayatımın doğmadan önce fragmanı tarzında ön izlemesini görseydim yine de dünyaya gelmeyi seçerdim ve bu hayatı yaşardım.Ailemi çok seviyorum en yakın arkadaşlarımı çok seviyorum onlar için değer.

2 0
paylaş
+3

Şahsen hayatımdaki insanları seviyorum. Aileme bayılıyorum. Ama ortada bir yerde çok feci bir hata yaptım. Aynı şekilde gelip o hatayı da düzeltirdim. Hayatımın ortasından sonra öyle büyük bir yanlış yaptım ki ama iyi bir şeye vesile oldu. Bilmiyorum, belki de düzeltmezdim.

3 0
paylaş
+2

Bende aynı hayatı yaşamayı tercih ederdim herkesin kendine göre bu hayatta zorlu evreleri ve zor zamanları illaki vardır ister su an ki hayatınız olsun ister baska bi hayat bunun bi onemi yok inanın aynı anları tekrar yasamak isterdim

2 0
paylaş
+2

Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın. Madem ki Allah Teala beni bu dünyaya layık gördü. Bana sunduğu hayat buysa boynumuz kıldan ince. Ne olacağını bile bile yaşardım. İnsanın kaderini değiştirnesi kendi elinde. Akıl ve irade olduktan sonra hayatı güzelleştirir, yaşanacak hale getirirdim.

2 0
paylaş
+3

Çok zor bir soru. Eminim 40 yaş üstü insanların cevaplaması gereken bir soru. Gençlik elbette yaşamak isteyecektir. Ama 40 yaş üstü eminim bu soruya hayır diyebilir diye tahmin ediyorum. Yaşananların çoğu 50 yaşına kadar yaşanmakta ve insanların büyük imtihanları bu yaşa kadar yaşamış olabileceğini düşünüyorum.

3 0
paylaş
+2

İstemezdim

2 0
paylaş
+2

İsterdim elbette. Hatta belki de gördüm, sordular ve istiyorum demiş bile olabilirim (bunun veya aksinin kanıtlanmasının mümkün olmadığını düşünüyorum). Gelmişsem ve hala buradaysam demek burada yaptığım/yapacağım, öğreneceğim/öğreteceğim bir şeyler var, doldurduğum bir boşluk var diye düşünüyorum. Hiç kimsenin rastgele dünyaya geldiğini sanmıyorum.

2 0
paylaş
+1

Ben henüz çok genç bir yaşta olduğumdan ve hayatta çok fazla şey yaşamadığımı düşündüğümden dolayı vereceğim cevap ne kadar sağlıklı olur emin değilim. Fakat şu ana kadar olan hayatım pek parlak değildi o yüzden büyük ihtimalle bu hayatı yaşayacağımı bilseydim büyük ihtimalle hiç doğmak istemezdim.

1 0
paylaş
+1

İstemezdim bi tane digru insan yok ve sizı de cekiyorlar yani ne bozulma gerek varki hiç gelme oldgun yerde günah siz kal daha iy bence

1 0
paylaş
+1

Ne olursa olsun yaşamak güzel dertler sıkıntılar insanlar için her günümüz güzel olsa sorunsuz yaşasak yaşamanın da bir manası kalmaz aslında. Hiç birşey için olmasa da ailem için bu hayatı secerdim çünkü müthiş bir aile ye sahibim.

1 0
paylaş
0

Allah dünyaya bu şartlarda ve bu şekilde gelmemi istemiş , bu konuda sorgulamayı doğru bulmuyorum

1 1
paylaş
+1

Daha doğmadan eğer yine bunları yaşayacağımı bilseydim doğmak isterdim çünkü yaratan bize buna layık görmüştür bu yüzden gelip yine yaşayıp Allah'ın verdiği güç ile de mücadelemi verir istediğim şeyler kaderimde varsa yaşamak isterdim.

1 0
paylaş
+1

Elbette allahın bana verdiği aileyle tekrardan yaşamak isterdim ailemi çok seviyorum

1 0
paylaş
+3

Henüz ölmediği miz için ileride neler olacak bilmiyorum ama ben canım ailem için arkadaşlarım için ve dünyadaki diğer güzellikler için ve de kötülüklere nokta koyabilmek adına çabalamak için evet.

3 0
paylaş
+1

Tabi ki isterdim mücadeleyi yüce Rabbimiz layık görmüş bize yakışan buna uymaktır.

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.