0

Çocuklara yemek yedirirken yemeği yemesi konusunda zorlanılmalı mı sizce ?

Zorlanılmalıysa neden zorlanılmalı ? Zorlanılmamalıysa neden zorlanılmamalı ?

+1

Çocuklara yemek yedirirken yemek yemesi konusunda zorlanmamalı, çünkü bu onları sandığımızdan da çok kötü etkileyebilir. Zorla hiç bir şey yaptırılmamalıdır. Anlatmayı denemenizi tavsiye ederim, eğer anlamıyorsa da asla zorlanmamalı bu ilerdeki hayatını da olumsuz etkileyebilir. Çocuklar zaten ebeveynlerden ne görüyorlarsa maalesef onu uyguluyorlar büyüdüklerinde çoğu zaman. Bunun iyi bir şey olduğunu düşünebilir o şekilde hayatlarını sürdürebilirler ileriki dönemlerde; eğer ebeveyn doğru bir şekilde davranırsa, hareket ederse çocuğunun da hayatına doğru bir şekilde devam etmesini sağlayabilir, çocuklar her zaman ailelerini kendilerine örnek alırlar, bundan dolayı çok bilinçli davranılmalıdır. Vs...!

1 0
paylaş
1 yorum
+1

Zorlanilmamalidir. Ebeveyn ve cocuklarda catisma uzak durulmali cocugun ne kdr ustune gidilirse cocukta yememe dahada cogalir belli porsiyonlar onune verilip istedgi kadr yiyip 20-30 dka araliginda bunu yapabilirler ustune gitmedikce farkli besinlerde denemek istiyecektir.

1 0
paylaş
2 yorum
0

zorlama olmamalı karnı acıkınca illa yer zorla güzellik olmuyorsa zorla yemek yedirmek neyin nesi

0 0
paylaş
0

Hasta ise onun iyiliği için yeterli düzeyde yiyene kadar zorlanılmalı ancak normal zamanda zorlanılmamalı acıkınca bir süre sonra kendi istemeye başlayacaktır.

0 0
paylaş
0

zorlanmamalı bence çünkü ilerde bu yöntem çocuğun daha çok şekerli seyler istemesine dönüşebiliyor ve küçük yaşta obezlik başlayabiliyor

0 0
paylaş
0

Zorlanmamalıdır bence istemiyerek yediği için zaten bir faydası olmaz hem psikolojik acıdan hem fiziki açıdan çocuk etkilenebilir.

0 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.