+6

Cevabı bilinen soru neden sorulur?

Farklı yaklaşımlar bekliyorum :-) Cevabını beğendiğim kişilerin 3'er sorusunu cevaplayıp beğeneceğim..

    -   Görüş
6 0
9 yanıt   -  
+2

Çünkü; cevabını başkaları da öğrensin diye..

2 0
paylaş
+3

Bazı bilmeyen arkadaşlar öğrenip bilgi edinsin diye sorulur. Ayrıca ap kazanma ümidiyle de olabilir.

3 0
paylaş
+1

Karşıdaki kişi biliyor mu diye

+3

Bazı soruların cevabını öğrenmek için değil duymak için, verilen cevaptan emin olmak için sorarız. Benimle aynı fikirde mi diye merak ederiz.

+2

Cevabını bildiğimiz soruları sormak bazen alışkanlık bazen zaman kaybı bazen de boş muhabbet yapmak için sorulur.Verilen cevaba göre o kişi hakkında belki ön fikir oluşturmak içinde olabilir.

2 0
paylaş
+3

Cevabı bilinen sorunun sorulması, birkaç nedenden olabilir.. Karşı tarafa kibarca öğretme amacı olabilir.. Konunun gündeme getirilmek istenmesi olabilir.. Burada olduğu gibi, kazanma şansının değerlendirilmesi olabilir.. Ki, en kazançlısı bu olabilir :-) Çünkü kendi sorduğumuz sorudan AP kazanmak, gerçekten keyifli olabiliyor..

3 0
paylaş
+4

Cevabı bilinen sorular. Başkaları tarafından değişik yorumlar alındıkça daha çok bilgi edinmemizi neden olur. Bunu genellikle farklı yorumlar. Edinebilmek için sorarız.

4 0
paylaş
+1

Bir çok nedeni ola bilir, ama en popülerlerinden biri, bildiğin soruyu sorarak hocanın gözüne girmek.

1 0
paylaş
+2

Kişi cevabı bildiğine göre karşı tarafı deniyor olabilir. Böylece kendisine karşı dürüst olup olmadığını çözümleyebilir. Kişi başka türlü de onun cevabını yetersiz bulup üstüne ekleme yapıp kendi bilgeliğini konuşturmak istiyor olabilir ya da kişi karşı tarafı doğrudan deniyor ve ispat istiyor olabilir. Böylece cevaba göre bir tanım yapabilir yani ya değilse gibi kaçamak cevaplar ile aklını çeldirme yoluna gidebilir.

2 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler