+1

Mecbur kalınca çalışıyor insan hele çocuğun varsa sorgulamıyorsun bile

2 1
paylaş
+1

Hayır ama parano kazanmak istiyorsun helaliyle kazanırsa sorun yok haram yiyerek 15 20 bin kazaninida gördüm ben o yüzden helal kazan az kazan işi sevmiyorsun biliyorum belkide bölüm harici bir işte çalışmak zorundasın mühendisssin kariyerlik yapacaksın misal zorunda gitmesin bu senin sucun değil seni alamayacak çok kişi olabilir ama ben anlarım bazen şans yoktur gelmez bazen aniden gelir ya sen tepersin o şansı yada is işten gecmistir

2 1
paylaş
+2

Hayat standardım orta yani aile yanı veya bana zor zamanda destek olabilecek birileri var ise dişimi sıkar hedefime yada hayallerime ulaşırım yada denerim ama öyle bir lüksün yoksa geçim mi sağlamak için ne iş olsa çalışır ekmeğimi kazanırım

2 0
paylaş
+2

Mantıklı değil ama mecbur sanık yapacak bişe yok evde ekmek bekleyen varsa gecim sıkıntısı yasiyosanz mecbur ayiya dayı diyeceksinz ama bunun dışında eğer acelesi yok durumu iyse tabiki istediği işi yapması mantıklıdır

2 0
paylaş
+2

İnsan eğer meç burda, paraya çok ihtiyacı varsa işi sevip sevmemesi sorun olmaz bence.

2 0
paylaş
+3

Elmek para sidir katlan gitsin.

3 0
paylaş
+3

Para kazanmak için farklı iş karşısına çıkana kadar çalışmak zorunda kalıyor insan. Elini kolunu bağlayan durumlar varsa mantıklıdır işe devam etmek. Önünde iş seçenekleri olursa duygularla hareket etme fırsatı oluyor.

3 0
paylaş
+4

Hiç mantıklı değil ama hayat şartları insanları buna zorluyor maalesef ki parasız yaşanmıyor bu yüzden mecbur kalıyoruz

4 0
paylaş
+2

Mantıklı değil ama bazen insanların mecburiyetleri olabiliyor. Kendi adına ben şu an bunu yapacak mecburiyette değilim çok şükür ama mesela bir çocuğum olsaydı onun geleceği ve sağlığı için sevmediğim bir işte çalışırdım.

2 0
paylaş
+1

Para bazen her şey değildir. İnsan mutlu olamadığı yerde sadece para için kalmamalı

1 0
paylaş
+1

Mantıklı değil ama şöyle bişey vardır;Çabalarsın emek sarf edersin o senin mesleğin olur çünkü sen o yolu seçmişsindir para düşünmezsin,Ama çabalamazsın hedefin olmaz ne olursa olsun dersin o senin işin olur yapmak zorundasın.Velhasıl hedefi olanlar mesleğini,Hedefsiz yol alanlar işini yapar.

1 0
paylaş
+2

Mantıklı değil, elimizde baston olduğunda dönüp bakınca parası için zamanımızı kaybettiğimize üzülürüz. Nasıl da para için çalıştım deyip mutlu olanı ben görmedim yaşlılar arasında.
Genelde para bir şekilde kazanılıyor, idealiniz olsun dediler. Hem para hem sevdiğimiz iş içinse güzel plan becerisi lazım.

+1

Ailem için yaparım diye düşünüyorum.. En azından onlar için katlanabilirim çünkü onlar benim için senelerce beni büyütmüşler bana bakmışlar babam emekli mesela ama hala çalışıyor iki yerde de.. Allah korusun da aksi bir durum olursa yani giderim çalışırım ben de ..

1 0
paylaş
+1

Mantıklı değil ama insan mecbur kalınca çalışmak zorunda kalıyor. Çok şükür ben böyle bir durumla karşı karşıya değilim ama olan birçok insan biliyorum. Evine ekmek getirmek zorunda oldukları için çalışmak zorunda kalıyorlar.

1 0
paylaş
+1

Bence zaten biçok insan sevmesen mecburen çalışıyor.Daha hiç görmedim işe çok isteyerek geliyorum diyeni herkesin paraya ihtiyacı ve bu ortamda buldukları yere giriyorlar.

1 0
paylaş
+1

Ülkemizdeki insanların neredeyse tamamına yakın bir grubu kastediyorsun. Sorun yalnız sevip sevmemekle de ilgili değil, insanlar hayati risklerin olduğu , sigortalarının tam ödenmediği , kadınların hamile diye isten çıkaracaklar korkusu ile hamile kalmadığı işlerde çalışmak zorunda bırakılıyor . Bu ülkede 9 milyon asgari ücretle çalışan insan var bu nasıl mümkün olabilir ki? Ülkedeki denetim mekanizması nın bir şekilde değişmesi gerekiyor. Yoksa ülke mutsuz , eğitildiği işte değil karnının anca doğduğu işlerde çalışmak zorunda kalmaya devam edecekler.

1 0
paylaş
1 yorum
+2

Bu konuda felsefem net ve bellidir. Çalışmak iyi bir şey olsaydı üzerine para vermezlerdi. O yüzden sevmediğiniz bir işi parası içen yapmak mantıklı bir harekettir.

+1

Bakmak zorunda olduğun kişiler varsa sorumluluğun varsa mecbur. Ama onun dışında sevdiğin iş için çabalamalı.

1 0
paylaş
+2

Sevmediğimiz bir işte sırf para için çalışmak son derece mantıklıdır.. Çünkü mecburiyet söz konusudur.. Sevilmeyen işte çalışmama lüksüne sahip olan bir kişi için en mantıklı olanı bu değildir elbette ama o lükse sahip olmayan biri için yapılacak tek şey çalışmak ve o sırada iş arayışını sürdürmek olabilir..

2 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.