+2

Bence yanlış olmamalı neden olsun ki

2 0
paylaş
+2

Bence değil beğenmen ve güzel olduğunu söylemen onu da iyi hissettirir. Bence söylenebilir ben beğendimi açıkça dile getiririm. Ona karşı değil belki ama arkadaşıma söylerim. Bence bir sorun oluşturmuyor.

2 0
paylaş
+2

Tabiri caizse popo kaldırarak karşındaki pohpohlamaktır övülen şey. Övdüğün insanı tavlaması, ona ulaşması da zor olur. Eğer övülmek hoşuna gidiyorsa. Açıkçası fazla övülmek, güzel sözler duymak beni tiksindirir.

2 0
paylaş
+2

Bence hoş değil toplum içinde yapılıyorsa hele hiç hoş değildir. .şöyle düşünün bit toplumda tek kişi övuluyosa düşünün ki diğer kişiler kendilerini sorgulayacak bizim neyim iz var diye hoş birşey değil kişiyi boburlendirmekten başka bişe degil

2 0
paylaş
+4

Neden olmasın ki Bence iyi bir şeydir mesele eşini çoluk çocuğuna dış görünüşlerini örnek güzelsin yakışıklısın demek güzel bir şeydir ama Durup dururken de yoldan geçen birine Mesela bir erkeğin kadına direk olarak sen güzelsin demesi Tabii ki hoş değil.

4 0
paylaş
+2

Bence yanlış egosunu kabartir

2 0
paylaş
+3

Ben yanlış olduğunu düşünmüyorum. İnsanlık adına olması gereken güzel bir davranıştır abartılmadığı sürece. Çok yakın gördüğüm insanlara da dış görünüşü olsun, güzellik olsun fark etmiyor mutlaka dile getirir söylerim söylenmesi gerekeni. Hem kendimi iyi hissederim birini mutlu ettiğim için hem de karşımdaki insanın o an ki hoşnut oluşu ile kendini iyi hissetmesi de bir çeşit terabidir karşılıklı olarak öyle düşünüyorum.

3 0
paylaş
+2

Dış görünüş aldatir insanı temiz giyimli biri ise yeterlidir onemli olan onun kalbi adamlığı napacaksin dış görünüşünü

2 0
paylaş
+2

Yanlış değildir niye yanlış olsun. Mesela insanlar benim fiziksel özelliklerimi övmez. Hatta bir erkek için kalmamın büyük ve kalkık olduğunu söylerler. Neyse konumuz bu değil. Niye kötü olsun. Benim süperim en güzel benim ödemediğiniz süre zarfında iyi olur. Ama diğer türlü kötü tabi. Azı karar çoğu nazar...

+3

Soruyu doğru anladığımdan emin değilim.. Kasıt, fiziksel görünüşüyse yanlış diyemem ama benim yapacağım bir şey değildir.. Örneğin, güzel ya da yakışıklı birini bu yüzden övmeyi saçma bulurum çünkü bu, kendisinin başarısı olan bir durum değildir.. Yok eğer kasıt, giyimi ve genel dış görünüşü ise pek ala yanıltıcı olabileceğinden yanlış bulurum.. Dolayısıyla yine benim yapacağım bir şey değildir..

3 0
paylaş
+3

Eğer dalga geçme amaçlı bir övgü değilse neden olmasın ki? Birini dış görünüş yada karakter olarak övmek o kişiye kendini iyi hissettirecektir. Bu da güzel birşey bence.

3 0
paylaş
+1

Tutarlı olarak bir kişinin övülmesi bence gayet güzeldir, ama kişinin egosunu tatmin edecek kadar övülmeside saçmadır yani herşey dozunda güzeldir.

1 0
paylaş
+1

Birinin dış görünüşünü övmek yanlış olur mu olmaz bilmiyorum ama karşındaki insanın egosunu tatmin edersin karşıdaki daha çok kibirlenir yüzüne karşı ovmemek gerekir insanları

1 0
paylaş
+1

Yanlış değil ama bazen insanlar başka yöne doğru çekiyorlar övgüyü dikkat etmek lazım herkesi övmemekte fayda var

1 0
paylaş
+2

Hayır yanlış değil beğenmiyorsun bunu dile getirmek senin hakkın bu konuda bir yanlış görmüyorum fakat karşındaki rahatsız olmuyorsa sorun yok ve cevapların bir çoğunda egodan bahsedilmiş karşıdaki belki megolaman değildir yani beğendiğin şeyleri dile getirebilmek senin hakkın

2 0
paylaş
+2

Nede in yanlış olsun ki övmek güzeldir övğlmek te güzeldir yeterki kıskançlık olmasın

2 0
paylaş
+1

Bence fiziksel özellikleri ile birini övmek yada yermek çok hoş bir davranış değildir. Tabi ki övmenin her şekli güzel olabilir fakat bu övme boyutu insanları farklı yönde etkileyebilir. Bunun dışında bir bireyin kendi seçimleriyle oluşturduğu dış görünüşünü övmek yanlış aksine eleştiride bulunmak çok güzel bir iletişim şeklidir diye düşünüyorum. :)

1 0
paylaş
+1

Yanlış değildir fakat aslolan ruh güzelliğidir.

1 0
paylaş
+1

İnsanların dış görünüşünü övmenin yanlış olduğunu düşünmüyorum.Tabi günümüzde övdükçe egolanan insanlar vardır.Onlardan uzak durmanızı tavsiye ederim.

1 0
paylaş
+1

Bence güzel ve doğru bir şeydir birinin dış görünüşüne de iltifat etmek. Güzel göründüğünü duymaktan hiç kimse bıkmaz diye düşünüyorum. Kimden gelirse gelsin, kaç kere duyarsa duysun herkes hoşa giden bir şekilde göründüğünü duymayı sever. Hatta bence iyi iletişim açısından altın bir kuraldır bu. Bir insanı övmenin (nesini överseniz övün) bir insanı yermekten çok daha doğru, çok daha güzel bir davranış olduğu görüşündeyim.

1 0
paylaş
+1

Hayır. Ben dış görünüşünü beğendiğim herkese gider söylerim açıkça. Kıyafeti çok yakışmıştır onu söylerim , yüzü çok güzeldir boylu posludur çok beğenirim gider söylerim bence söylemek lazım.

1 0
paylaş
+1

Ben erkeklere diye bilirim sıkıntı yoktur rahatça söylerim hem güzel olmuş derim, kötüye çirkin olmuş diye söylerim. Bayanlara ise ikisinide söyleyemem yanlış anlayabilirler çünkü onlar bu giyim kuşam işine çok önem verirler. Sadece iltifat isterler ama ben beceremem dilime gelir ama yok. :)

1 0
paylaş
0

İnsanlar her zaman mutlu olmak ister ve bunu bir çok şekilde gerçekleştirir bunlardan biride övülmektir bir insanin dış görüşü hoşunuza gidiyorsa ve siz bunu övüyorsaniz bu hem sizi hemde karşılaştığınız olumlu tepki sayesinde hem siz bende o insani mutlu etmiş olursunuz

0 0
paylaş
0

Birinin dış görünüşünü övmek yanlış değil ama anlamsız çünkü kimse dış görünüşünü kendisi belirlemiyor. Giyim tarzını veya diğer seçimlerini övmek daha mantıklı olur.

0 0
paylaş
0

Belli sınırlar içinde olmak şartıyla övünebilir ama sınırları aşmamak birincil koşul olmalıdır.

0 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.