+2

Cinayet başlıbaşına büyük bir suç aslında. Fakat bu suçu daha da ağırlaştıran unsurlar var elbette. Bunlar, canavarca hislerle işlenmiş olması, vücut bütünlüğünün bozulmuş olması, kendini koruyamayacak birine karşı işlenmiş olması yada korumakla yükümlü olduğu kişilere karşı işlenmiş olması..

2 0
paylaş
+1

Cinayet esnasında kullanılan silahlar yada cinayetin nasıl olduğu cinayette nefsi müdafaa varmıdır cinayette öldürülen kişinin yaşı cinsiyeti nedeni

1 0
paylaş
+2

Cinayet suçunu daha ağırlaştıran unsurlar vardır, siz zaten çoğunu yazmışsınız.. Muhtemelen unuttuğunuz ve belki de en önemlisi olan unsuru ben yazayım: Taammüd.. Yani cinayeti bile isteye, önceden tasarlayarak ve plan kurarak işlemek.. Taksirle ya da kazayla adam öldürme nasıl hafifletici sebepse bu da tam tersine suçun ağırlığını artıran en önemli unsurdur..

2 0
paylaş
2 yorum
+1

Suçu izledikten sonra kayıplara karışmak yada delil karatay bence suçun üstüne suç eklr agirlastirir. .

1 0
paylaş
+1

Cinayetin sebebi işleniş şekli suçlunun kaçması öldürülen kişinin yaşı cinsiyeti akrabalık derecesi cinayet kazaylamı oldu kasten planlayarakmı oldu bütün bunlar gözönüne alınarak ceza verilir bence.

1 0
paylaş
+1

Cinayet yaptıktan sonra ortalıktan kaybolmak. Bu süre zarfında bir başka olaylara karışmak. Cinayetin kazayla mı olduğu yoksa kasten mi yapıldığı, cinayeti yaptığı halde inkar etmek suçu ağırlaştırır.

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.