+3

Bebekler için yürüteç kullanmanın fiks bir zamanı olamaz.. Bunun için en iyi zamanı bebeğin durumu belirleyecektir.. Ayrıca yürüteç kullanmadan önce doktora da danışılmasında büyük fayda vardır.. Bazı uzmanlar yürüteçin sakıncaları konusunda ciddi uyarılar yapıyor çünkü..

3 0
paylaş
+2

Yürüteçler hiç sağlıklı değil. Bırakın çocuk düşe kalka yürümeyi öğrensin. Çocuğun bacak yapısını bile bozuyor. Hemde çocuğa destek olarak yürümeye çalışsın ki kendine özgüveni gelsin. Kendine başına bir şeyler başarabilsin.

2 0
paylaş
0

Yürüteçin yürüme konusundaki beyin gelişimine olumsuz etkisi vardır

0 0
paylaş
+1

Her bebek yürüteç e kullanamaz örnegin kalça batığı olan bebek kanguru ve yürüteç türü ürünleri doktora danışmadan asla kullanılmamalı bebeğe çok büyük zararlar vere bilir

1 0
paylaş
0

Yürüteç bebek altı aylık olduktan sonra kullanılmalı. Altı aydan önce bebek yürütece koyulursa kalça çıkığı olabilir.

0

Bebeklerin kas gelişimini ve anneye olan bağını zayıflatır. İlk 8 ay bebeklerin yürüteçe binmesi tavsiye ediyorum. 8 aydan sonra da günde 1 saatten fazla 3 destek almalarını öneriyorum. Yürüteçler sayesinde çocuk daha kolay yürür ve yürüteç çocuğa bağımsız hareket etme gücü verir. Böylece anne de evde içini rahatlıkla görür. Ancak bebeklerin yürürken işlerde uzun süre kalmaları normal yürümelerini evreleri olan emekleme tırmanma Tutulma ve yürüme gibi doğal süreçte aksamalara yol açar.

0 0
paylaş
0

Yürüteç kullanın diyen bir doktora rastlamadım henüz kimse tavsiye etmiyor ve bende kullanmıyorum, kullanmayacağımda evet anne için büyük rahatlık belki ama binde bir bir ihtimal olsa bile çocuğumun zarar görebilme olasılığını bildiğimden kullanmayacağım. He ben kullandım hiç bir şey olmadı diyen anneler tanıyorum. Ve bazı annelerdede bizim çocuk yan basıyor diyenide biliyorum o yüzden yürumüteç durumunu bir düşünmek lazım evde kendi kendini yuvarlanan bir meleğim var yürümek istiyor ellerimden tutarak doğal yollarla yürüyor.0

0 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.