+2

Bebekler için aşılar tehlikeli mi?

    -   Anne-Bebek
2 0
4 yanıt   -  
+1

Ası yapmamak daha kötü maalesef. Atlamadan yapılması gerekir.

1 0
paylaş
+1

Yedikleri içtikleri gıdalar kadar tehlikelidir bence... Sonuçta aşıdan korkmak ne olduğunu bilmediğimiz den olur. Aşının ne olduğu, ne içerdiği ve neden kullanılması gerektiği halka iyi anlatılmalıdır ki millet asi yaptirsin. Ha bir de asi varmı ucretlimi onları bilmiyorum... Ama gözlemin asi konusunda bir eğitim bir bilgilendirme calismasi yani ses getiren bir çalışma görmedim.

1 0
paylaş
+2

Bazı aşılar için tehlikeli olduğu ifade ediliyor. Ancak konuya hakim olan aile hekimleri ve sağlık ocağı personeli size en doğru aşı bilgisini verecektir.

2 0
paylaş
+1

Ben aşıya karşı çıkan aileleri görünce hayrete düsüyorum. Kimi yok domuz bilmem nesi varmis yok oyle yok böyle diyor. Aşı mikroplara karşı geliştirilmiş zayıflatılmış mikrop vücut bunu tanısın karşılaştığında savaşması kolay olsun atlatsin diye yapılıyor degil mi? Ama bazi aileler aşının içinden çekindiği için küçük savunmasiz yavrularını daha acımasız güçlü mikrop ve virüsler ile karşı karşıya bırakmayı doğru görüyor. Bu ülkedeki doktorlar acımaz bilinçsiz ama aileler daha bilinçli. Hangi doktor masum bir canin aşı ile zarar görmesini ister bunu savunur. Bana göre de asıl aşı yaptirmamak tehlikeli. Örnegin; kızamik hastalığı ulkemizde aşılanma ile yıllarca mücadele edilerek bitirilme noktasina ancak gelmiş iken tekrar türedi ve bizi 50 yil geriye atti dedi bir doktor. Neden? Ülkemize diğer ülkelerden gelen ve bilmediğimiz içinde kizamik da olan mikrobu taşıyan insanlar yüzünden. Son zamanlarda da birçok virüs rota virüsü de içlerinde çocuklar salgına yakalanmış durumda. Bazi aşılar grip aşısı gibi aşılar gereksiz bence çünkü sürekli kendini değiştiren bir virus. Ama devletin aşı takvimindekiler mutlaka yapilmali ki bebeğimiz o virüsü tanisin hasta oldugunda hastanede günlerce kalip tedavi olacağına ya hiç yakalanmaz ya da çok hafif atlatir. Bir gerçek ki o virusler sürekli hayatimizda olacak ve yenileri de gelebilir. Bence aşıları yaptırmak hiç yaptırmamaktan çok daha az tehlikeli.

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler