+2

Çok ilgisi var ben evlendikten sonra çok şeyler yaşadım hatta iftiraya uğradım insanlar ne kadar kötü ki senide öyle farzedip yargılamaya kalgıyor çok şükür güneş balçıkla suvanmıyor

+2

Evet bu duruma katılıyorum. Genelde bir sorundan muzdarip olan kişiler başkalarına da o sorundan dem vururlar. Atıyorum bir kişi kaçarak evlendiyse ve bu insanlar tarafından hoş karşılanmadıysa sürekli başkalarını da bu konuda zan altında bırakabiliyor. Çoğu kez şahit oldum.

2 0
paylaş
+1

İnsanın başkalarına kara çalmasının tek nedeninin kendisinde bulunduğunu düşündüğü kusurlar, kendi yaptığını düşündüğü hatalar dolayısıyla kendisini bile affedemiyor olması olduğunu düşünüyorum. Kendisini affedemeyen bir insanı, çevresi ve başkaları da affetmeyecektir; böyle bir suç/suçluluk altında ezildikçe insan yalnızlaşır diye düşünüyorum. Bu yalnızlığı gidermek için de başkalarına kendisininkine benzer veya çok daha ağır suçlar yakıştırır. Olgunlaşmamış, yetişkin olamamış insan davranışı örneğidir bu durum.

1 0
paylaş
+1

başkasının üstüne şuc atma kendini aklama haklı çıkarma yaptığın şucu hemem başkasının üstüne atmak oluyor

1 0
paylaş
+2

Olabilir insanlar kendilerini savunmak için bazen fevrileşip bu yönteme başvurabiliyorlar.Oldukça saçma ve küçük düşürücü.

2 0
paylaş
+1

Olabilir.Çünkü kendini savunamayan insanlar illaki var dünyada.Ama bu onu başkasına kara çalmak gibi seviyesizliği yapma hakkı vermez.

+1

Ben de bu şekilde düşünüyorum uzun süredir. Yaşadığım bir kaç iftiradan sonra olayların gerçek yanlarını öğrenince tamamen hedef şaşırtmak için yapılan birşey yani kesinlikle ilişkisi olduğunu inanıyorum.

1 0
paylaş
+1

Bu tür düşünceler içinde olan kötü niyetli insanlar olabilir.

1 0
paylaş
+1

Eğer bir konuda haksızsanız kendini haklı çıkarmak için savunmanızı bir veriyle beslemelisiniz ki inandırıcı olsun yakalanan suçluların itirafçı olmaları gibidir bu başkasını karalarsınız ve siz sanki yardım etmiş gibi masum görünümüne girersiniz

1 0
paylaş
+2

Ben tam olarak bunun böyle olduğunu ispatlayan biriyle tanıştım. millete dediği her şey aslında kendinde var, başkalarına diyerek kendine denilmesini engelliyor. neyi eleştiriyorsa önce ya kendi yapmış ya da ileride yapacak, öyle iğrenç bir kişiliktir ki bu kussanız rahatlamazsınız o kadar kötü. kara çalmak adı üstünde iftira ise kişinin kendini aklama çabasını bir aklınızda bulundurun derim ben.

2 0
paylaş
+1

İnsanlar kenei menfaatlerini başkaları için kullanıyorlar genelde, haklıyı haksız duruma getiriyor, milletin hakkını gasp edmekle kalmıyor, kul hakkınada girmiş oluyor.

1 0
paylaş
+1

Kendini kurtaramayacagini biliyorsa başkasını kotuluyerek kendini kurtarır insan

1 0
paylaş
+1

Kesinlikle ilgisi olduğunu düşünüyorum çünkü kendi aklansın paklansın da karşısındaki umurunda değildir. Böyle haysiyetsiz çok insan var yazık onlara Allah görmüyor mu olanları. Kendini kurtardığını sanıyor ama daha beter hale düştüğünün farkında değil.

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.