+1

Biz hala niye avrupa birligine girmeye çalışıyoruz anlamıyorum avrupa birlihi ulkeleri cikmak istiyorum biz hala girme peşindeyiz gereksiz manasiz girmeye çalışmamız

1 0
paylaş
+2

Onlar zaten bizi Avrupa Birliğine almazlar. Hele ki ülkemizin şu durumu ile asla almazlar. Bekledikleri bir takım şartlar vardı, onlar yerine getirilmeyince askıya almışlardır.

2 0
paylaş
+2

Bir aralar iyi bir şeyler yapmaya çalışıyorlar ama şu anda hepsini biz az kaldı zaten maalesef hiçbirini yapmıyorsun adamlar da tabii ki bizim bir şey yapmadığımızı görünce ne yapacaklardı Bizim de devam demezler Ben de olsam sen de olsan belki demezsin yani onlar yapsaydı Belki biz onları olmazdık.

2 0
paylaş
+1

Öncelikle benim sorumu benden önce yazdığınız için (birazcık kıskanarak da olsa) teşekkür ediyorum. Böyle bir üyelik sürecinin askıya alınması yönündeki karar AP için bir ilk (bu yönüyle Türkiye'nin çıkaracağı pek çok ders olduğunu düşünüyorum). Öte yandan, Parlamento kararının Avrupa Komisyonuna yönelik bir yaptırımı yok. Yani bu karar sadece komisyona tavsiye anlamını ifade ediyor. Komisyonun bu karara uyup uymayacağını henüz bilemiyoruz. Eğer alışılmış tutumumuzu korumayı sürdürürsek, komisyonun da bu karar doğrultusunda davranacağını düşünüyorum. Karar gerekçelerinde açıklanan konularda gerekli girişimlerde bulunulursa Komisyonun davranışının da buna göre olacağını sanıyorum.

1 0
paylaş
1 yorum
-1

Bugüne kadar zaten oyalama taktiği uyguluyorlardı. Ab bizi hiç bir zaman bu birliğe dahil eymeyecekti. Sonuç da bir hristiyan birliği, er geç bunun gibi raporlar olacak kabul edilecekti ve bu dün itibariyle gerçekleşti. Bunun ne ekonomi ile ne insan hakları ile hiç bir şeyle alakası yok mesele din meselesidir. Bakarsanız Yunanistan ekonomik olarak bitik, bizi gezi olaylarında eleştiren eylemleri bastırmak için bizden daha sert müdahaleler eden, daha önceki olaylarda, tiyatro baskını ile olağanüstü hal ilan eden bir Fransa, önce birlik kendi içindeki ülkeleri düzeltsin, çuvaldızı kendine batırmadan iğneyi Türkiyeye batırdı.

0 1
paylaş
-1

Sundan kabataslak oalrak soylersek 20 sene oncesine kadar turkiyeyi adamdan bile saymayan devletler simdilerde surekli bi engelleme bi durdurma cabasinda cunki kendilerinde tehdit olarak goruyorlar turkiyenim suan gelmis oldugu durum hepsinin gozunu korkutuyor osmanlinin son donemlerin hasta adam olarak adlandirlan bu devlet karsisinda simdilerde karsi duran devletler hastalanmaya basladi bu durum bana cok da sasirtici gelmedi

0 1
paylaş
+1

Avrupa Birliğine giriş korusunda kendi görüşüm biraz farklı kaçıyor insanlara ama bence Avrupa Birliğine girmek yerine büyük bir Türk ortaklığı kurulabilir. Askıya alınması isabet olmuş yıllardır bekliyoruz yıllardır çabalıyoruz peki ne için ? Sürekli küfür ettiğimiz hatta batıya avrupaya özenmeyin diye yaygarada bulunan insanlar şimdi avrupa birliği avrupa birliği diye ağlıyor ne için ? Bence tamamen gereksiz bir durum belki ilerde daha iyi bir Türkiye olarak bir Türk Birliği kurulabilir ve avrupa ülkeleri bu birliğe destekçi olabilir neden olmasın ?

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.