+1

insanı insan olduğu için kabul etmek lazım din dil veya ırkının ne olduğunun bi önemi yok..

2 1
paylaş
+2

Hristiyan biriyle evlenirdim çünkü onun dini var kendine göre ama ateist olan biriyle kesinlikle evlenmem Allah'ı bilmeyen inanmayan biri insan değildir benim gözümde

2 0
paylaş
+2

ateist birisi ile asla evlenmezdim,hristiyanda şüpheli.

2 0
paylaş
+1

Şimdi tabiki ben insan ayırmam dili dini önemli değil benim için ama dinen uygun değil. Ama zaten dininize düşkün değilseniz sorun olacağını sanmıyorum.

1 0
paylaş
+1

Dini olan bir insan bile kötülük yapıyor
dini olmasa da iyi olan bir insanla evlenirdim ki evlillik sektörüne karşıyım ben..

1 0
paylaş
+2

SEN KIMSIN KI BU SORUYU SORABILIYORSUN ? EVLILIK PAZARLIK MIDIR.. TICARET MIDIR KRITERLERMI VARDIR.. ONU DA ALLAH YARATTI SENIDE... INANCINDA YANLISLIK VARSA HESABINI ALLAHA VERIR SEN KIMSIN ? SEN SANA OLAN INSANLIGINA BAKACAKSIN SEVGISINE BAKACAKSIN.. O EVLENDIGIN KISI SORUYOR MU SANA ONA BUNA ? MÜSLÜMANLA EVLENILMELI MI ACABA?? DIYE.. EGER SENI INSAN YERINE KOYUP EVLENMEYE KARAR VERDIYSE YOBAZ MÜSLÜMAN ..O ZAMAN ORNEK OLACAK VE SANA DUYULAN SEVGI GUVENI BOSA CIKARTMAYACAKSIN GERCEK MUSLUMAN BUNU YAPAR INSAN OLUR İLK ÖNCE... evlilik iki türün yani iki insanın dişi erkegın bırlıkte olmasıdır.. dil din ırk bunu belirlemez. VE NE HRİSTİİYANLAR ATEİSTLER VAR MÜSLÜMANIM DİYE GECİNEN BİR TAKIM SOYSUZLARDAN DAHA NAMUSLU DAHA İYİ KALBİ KARARMAMIŞ HASET BAĞLAMAMIS TERTEMIZ MELEK GİBİ İNSANLAR VAR.. DİN İSE O KÜLTÜRDE DOGDUKLARI ICIN ONU DOGRU KABUL ETMISLERDIR AMA OYLE SEVAPLARI VARKI MUSLUMANIN BILE HABERSIZ.. MÜSLÜMAN KİMDİR? NEDİR? MÜSLÜMANLIK İLK ONCE INSAN OLMASINI BILECEK ALLAH ONLARA BEN SİZİ ÖZEL YARATTIM DİYE BİR LÜKS MÜ AYRICALIK MI VERDİ? SEN KENDİNDEN SORUMLUSUN ELİNİ YIKAMADAN İNSANLARI İŞARET ETMEN AHLAKSIZLIKTIR.. sen ilk önce tam olacaksın seviyorsan evleneceksin seviliyorsanda sonra zorlamadan örnek olacaksın zaten senin gibi beyine sahipler dogru gelıyorsa kabul eder etmıyorsa kabul etmez ama sen manevıyatını karşılıklı saygı ıcerısınde yaşarsın.o senın dınıne saygı duyuyorsa sende onun kıne duyar.. gerısı ALLAHA kalır.

2 0
paylaş
0

hayır evlenmezdim.

0 0
paylaş
0

Müslüman bir erkek müslüman bir kadınla evlenmesi tahrimen mekruh olmakla beraber caizdir.Lakin müslüman bir kadının yahudi veya hiristiyan bir kadınla evlenmesi caiz diğildir.Yapılan akit hiç olmamış gibidir. Ğayrı meşru bir hayat yaşamış olurlar ya hemen ayrılmaları lazım yada erkeğin hemen müslüman olması lazım.

0 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.