+3

Tmizlik güzeldir. Ama aşırı titizlik psikolojide bir hastalık olarak kabul ediliyor. Obsesif Kompülsif Bozukluk çeşitlerinden biri oluyor. Ve kişinin zaman ve enerjisini boşa harcamasına neden oluyor.

3 0
paylaş
+2

Yani nasılki aşırı tutumlu kişiler var veya nasılki aşırı cimriler aşırı pintiler varsa bu tür insanlar da vardır .. Benim annem de önceleri aşırı titizdi mesela temizlik konusunda çok uğraşırdı her şeyle en ufak bir şeyde hemen bütün evi temizlemeye çalışırdı aslında hem iyi bir şey hem de bir yandan da kötü olduğunu düşünüyorum..

2 0
paylaş
+1

Bence hiç iyi birşey değil herşeyin fazlası zarar ya normal temiz olsa yeter hastalıktan başka bişey değildir diyebiliyorum bide başka eve gidince hemen etrafa bakiyolar koltuklara bile oturmadiklari oluyor bence iyi bir tedavi edilmeli

1 0
paylaş
+2

Temiz olmak güzeldir ama bunu aşırı boyuta taşımak bir hastalıktır ve kişiyi çok yorar. Kendisi ile birlikte hayatında ki kişileri de yıpratır.

2 0
paylaş
+3

Temizlik iyidir, titiz olmakta bir okadar iyidir. Ama aşırı titizlik hastalık kadar kötüdür, gereksiz yere yorulup vücudu hırpalamaktan başka hiçbir şey değildir, en mantıklısı temiz ve yeterince titiz olmaktır aşırı titizlik hastalık kadar kötüdür bana göre.

3 0
paylaş
+1

Bu konu açılınca ben çok sinirlenirim. Aşırı titizlerden nefret ederim. Hep kendini beğenmişlerdir. Egoist olurlar genellikle. Abi sende insansın bende insanım ne gerek var böyle şeylere. Hele ıyy, ayy diyenlere daha bir ayar olurum.

1 0
paylaş
+2

Aşırı titiz olmanın ben hastalık evresinde olduğunu düşünüyorum her zaman. Bir insan temiz olabilir, titiz de davranabilir fakat günde 10-15 saat temizlik nedir. TLC kanalında böyle bir program var mesela aşırır titizler diye. Kadın fayans aralarını bile çamaşır suyuna batırılmış kulak çöpü ile temizliyor. Pes yani.

2 0
paylaş
+1

ozaman size kendimi anlatmam gerekiyor dermişim ben bir başak burcuyum titizim evet ama olması gerektigi kadar.. yok canım elmayı deterjanla yıkamıyorum :))

1 0
paylaş
+1

Her şeyin fazlası zarardır.yerinde ve zamanında olmalı.bu bir hastalıktır.Allah şifa versin.bazıları elleri ilaçtan zarar görüyor.ev biraz kirlense mikroplar evi işgal edecek diye çok endişe duyuyor.her dakika evle ilgileniyor.eğer hastalık derecesinde değillerse aşırı titizliğe gerek yok bence Evet temizlik imandandır ama 7/24 te temizlik olmaz başka işlerede zaman gerekir.

1 0
paylaş
+1

Aşırı titizliği hastalik olarak görüyorum ben herşeyin fazlasi zarar

1 0
paylaş
+2

Aşırı titiz insanların haksızlığa uğradığını düşünüyorum.. Neyin aşırı olduğuna kim karar veriyor? O hakkı nereden buluyor? Kriteri nedir? vs vs.. Bence titiz insanlar saygıdeğer insanlardır.. Konu ya da iş ne olursa olsun titizleniyorsa olaya özen gösteriyor demektir.. Bu da saygıyı hak eder.. Ne yaparsan yap en iyisini yap! Akıl dışı bir noktaya gitmiyorsa, takıntı halini almadıysa titizlik iyidir vesselam..

2 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.