+3

"Atatürk'ün doğum tarihi desem?"
bir soru değildir.
"Atatürk'ün doğum tarihi kaçtır?"
bir sorudur.

kimdir, nedir, ne demek, nasıldır, ne zamandır, hangi gündür, gidilir mi, yapar mısın, anlatabilir miyiz, biliyor muyuz vb
soru sözcükleridir.
Lütfen kullanın.
İmla hataları görmekten midem bulandı.

Lütfen soru işaretinden önce boşluk bırakmayın.
Virgülden sonra lütfen boşluk bırakın.

Ay bayılacam.

3 0
paylaş
+1

Türkçe öğretmeni misiniz? Sanırım öyle. Bu tür şeylere fazla takılmamak gerekiyor. Tabii doğrusunu uygulamak her zaman iyidir. Ama nerdeeee :))

1 0
paylaş
2 yorum
+2

Sen bunlara bayıl, bende yazım hatalarına:)

2 0
paylaş
+1

Aynen boşluk bırakılmaz soru işaretinden sonra, sitede yapılan en çok hata bu... Tabii ki kimse Türkçe öğretmeni değil ama herkes dilini güzel kullanmak zorunda!

1 0
paylaş
1 yorum
+3

Haklısınız tabi kuralları uymak için Türkçe öğretmeni olmak gerekmiyor.

3 0
paylaş
+4

Soruda anlatılan ve yakınılan durumu, ben sosyal medya öncesi yaşıyordum.. Sosyal medya sonrası pes ettim! Artık Türkçe öğretmenleri bile bilmiyor bazı şeyleri! Öğrencilerinden de benim hiçbir beklentim kalmadı.. Ne dil bilgisi kaldı, ne de noktalama işaretleri.. Ben inatla dikkat etmeye devam ediyorum ama örneğin -de, -da'ların düşürüldüğü halleri gördükçe hala hafakanlar basıyor!

4 0
paylaş
+1

ben de bakıyorum kontrol ediyorum gerçekten insanlar boşluk bırakıp soru işareti Hatta üç dört tane soru işareti koyanlar Bir de var yani biz o kadar iyi olmasak da insanla hiçbir şeye dikkat etmiyorlar

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.