+1

Şanzımandan tefransiyele doğru gider akdarma işlevi görür aracın hareket etmesi icin akdarma işlevi görür

1 0
paylaş
+1

yürümeyi tercih etmiyorlar

1 0
paylaş
+2

Şanzımanı difransiyele bağlayan mafsal ise şafti şanzımana ve difransiyele bağlayan parçasıdır. Şaft motordan aldığı dönme hareketine tekerleklere iletir.

2 0
paylaş
+1

Şanzımamdan çıkarak dıfransiyele doğru giden bu iki parçayı bağlayan uzun bir koldur görevi şanzıman tarafından üretilen enerjiyi defransiye aktararak hareketin gerçekleştirilmesini sağlar

1 0
paylaş
+2

Şaft şanziman ve difransiyel arasında bulunur ve aracı hareket etmeye yarar

2 0
paylaş
+1

Aracın haraketini gerçekleştirir, şaft şanzımanı ve difransiyel arasıda bulunur.

1 0
paylaş
+1

Araba da şaft aracın hareket etmesini sağlıyormuş şanzıman ve difransiyel arasında bulunuyormuş bilmiyordum öğrendim sayenizde teşekürler

1 0
paylaş
+1

Şaft arkadan çekişli araçlarda bulunur. Onu çıkma parça satan yerlerde bulmak mümkün olur. Ama orada her zaman iyisi bulunacak diye bir şey yok. Onun için en iyisi sıfır almak olacaktır.

1 0
paylaş
+2

arabam da yok şanzımanı da yok

2 0
paylaş
+1

Şaft şanzımanı ve difransiyel arasında bulunur.Aracın haraket etmesini sağlamaktadır.

1 0
paylaş
+1

Şanzıman ve difransiyel arasında bulunan bir parçadır.Hareketi sağlar.

1 0
paylaş
+1

Arabanın hareketini sağlayan önemli bir parçadır şaft. Bir arananın şaftı kayarsa o araba size sıkıntı çıkaracaktır. O arabadan uzak durmanızı öneriyorum.

1 0
paylaş
+1

Arabanın altında her dört tekere de dik açı yaparak uzunlamasına yerleşik bir mildir. Tekerlekler şaftın her iki uç kısmına monte edilmiştir. Şanzımanı difransiyele bağlayan hareketli bir mildir. Motorun ürettiği hareketi tekerleklere aktarır.

1 0
paylaş
+1

Pek bir bilgim yok ama arabanın hareket etmesini sağlıyormuş.Araba için de o zaman çok önemlidir.

1 0
paylaş
+1

Bir motorun hareketini ileten ucuna çark veya pervane baglanabilen mil.

1 0
paylaş
+1

şaft arabanın altında bulunur hatta şaft la ilgili bir takım sözler vardır okadar önemlidir yani :=)

1 0
paylaş
+1

Şaft diğer adıyla kardan mili olan parça, vitesten aldığı dönme hareketini diferansiyele iletir. Diferansiyele gelen küç aks yardımıyla tekerleklere iletilir ve araç böylelikle hareket haline geçer.

1 0
paylaş
+1

Şaft Benim bildiğim arabanın �skelet nedir arabayı o ayakta tutar aynı zamanda halk arasında şöyle bir tabir vardır arabadan anlayan kişiler bir bakışta araba hakkında yorum yaparlar araba güzel ise güzel araba kız gibi derler kötüyse Bu arabanın şaftı dağılmış işe yaramaz derler Yani arabanın şaftı çok önemlidir.

1 0
paylaş
+1

Bilmiyorum ilk kez duydum.

1 0
paylaş
+1

Arabanın altında yer alır gorevi ise şanzımanın ürettiği hareket enerjisini diferansiyel aktararak aracın hareket enerjisi kazanmasıni sağlar

1 0
paylaş
+1

Bizde de araba bulunduğu için babamdan adını falan duydum ama açıkçası ne olduğunu ve nerede bulunduğunu bilmiyorum sadece bir keresinde dedemlerin aracı bozulmuştu.O da şaftı düşmüş ya da kaymış denildi.O zaman da sanırım araç çalışmıyor ya da çalışıyor ama ön taraf ve arka taraf arasında bağlantı koptuğu için sadece ön taraf yani tekerlek kısmı dönüyor.Ben böyle biliyorum yanlış da biliyor olabilirim.

+1

şaft motorun hareketlerini tekerleklere ,uçlara ileten bir mildir. Hareketini vites kutusundan alır.Bir çeşit orkestra şefi gibi.Bazen deriz ya ''arkadaş şaftın kaymış'' yani dengen bozulmuş demek isteriz

1 0
paylaş
+1

Şaft şanzımanı diferansiyele bağlayan parçadır. Şaft motordan aldığı dönme hareketini tekerleklere iletir. Şaft aracın sorunsuz bir şekilde hareket etmesinde büyük bir önem taşır.

1 0
paylaş
+2

Şaft aracın altında düz bir şerit halinde ilerler. Esas olarak şaft şanzıman ve diferansiyeli bir birine bağlar. Yani şanzımanda kinetik gücü diferansiyele iletir. Diğer bir adıda "kardan mili" dir.

2 0
paylaş
+1

Çok bir bilgim yok fakat basitçe bildiğim kadarıyla motorun hareketlerini tekerlere ileten bir tür iletici parça olması lazım. Bulunduğu yerde arabanın alt tarafında şerit olarak bulunmakta.

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.