+2

Bizim dilimizde eğer Tanrı ile alakalı bir şeyler söyleniyor ise tanrı demek istemezdim ama diyecek başka bir şey yok ilah diyelim ilah ile ilgili bir şeyler varsa Türkçede daima büyük harfle yazılır.

2 0
paylaş
+1

@Esmeraykoçak son cümleye güldüm baya :))

1 0
paylaş
+1

Saygıdan dolayı büyük yazılıyor. Zaten ben küçük yazarsam yanlışlıkla bile olsa,vicdan azabı çekiyorum hemen gidip düzeltiyorum .

1 0
paylaş
+1

Saygıdan diye düşünüyorum çünkü genel manada insanların kafasında kıyas olgusu çok fazla yani adan diyorki onu bunu şunu büyük harfle yazıyorum, bunu neden küçük yazayım ki

1 0
paylaş
+2

@Esmeraykoçak o da güzelmiş :))

2 0
paylaş
+1

Allah kelimesi özel isimdir yüce yaradan için kullanılır çünkü. Türkçe kurallarına göre özel olan bütün isimler büyük harf ile başlar. Bunun başka bir nedeni yok.

1 0
paylaş
0

Dil bilgisini bir yana bırakalım da Bazen insanlara göre bu saygıdan dolayıdır Bazılarına göre ise korkudan kaynaklanmaktadır Bundan başka bir sebebi yoktur Örneğin bazen televizyon kanallarını değiştirdiğimiz de Kur'an okuyan bir kanalı değiştirdiğimizde bir tane olarak azap çektiğimize ya da korktuğumuz

0 0
paylaş
0

ALLAH biz insalların yaratıcısı olduğu için saygımızdan ve özel bir sıfat olduğundan dolayı büyük harfle yazılır

0

Çok degerli olduğu icin ben hiç küçuk harfle yazamiyorum suçluluk duygusuna kapılıyorum o bizim Rabbimiz

0 0
paylaş
0

Ben onu bazen büyük harfle yazıyorum bazen de unutuyorum.. küçük harfle yazdığım zaman acaba linç yer miyim de düşünmüyor değilim çünkü bir çok kişi büyük harfle başlıyor yazarken.. kimisi şey de yapıyor mesela maşALLAH . Bunu ben bu şekilde yapmam ama..

0 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.