+2

Sağlık acisindan cocuklarin sorunlu dogma ihtimali yuksek
Milletin dırdırıda var

2 0
paylaş
+3

Akraba evliliklerinden mutlaka kötü bir sonuç çıkacak diye bir şey yok bence çünkü benim sülalem de birçok insan var akrabaları ile evlenmiş durumdadır onların çocuklarında da herhangi bir sorun yok kendilerinde de yok Ama tabii ki olanlar da var Yani bunun nedeni sağlık açısından sakıncaları olabilir diye düşünüyorum.

3 0
paylaş
+1

Eğer boşanma olursa akrabalık kopar böyle bir risk için birde iki taraf akraba sürrkli görüşülüyor karışan müdahele eden çok olur diye sakıncalı olabilr sağlık açısından çocukların falan sorunlu olma gibi bir problem olmaz bu kan uyuşmazlığı ile olan bir durum hiç akraba olmayan bir çok kişide bulunan birşey.
Ama akraba evliliği yapıpda gayet mutlu olanlar sorun yaşamayanlar da var...

+2

Genellikle doğan çocuklarda bazı fiziksel aksaklıklar yani engellerle karşılaşıldığı için bu evliliklere karşı çıkılıyor.

+1

Akraba evlilikleri sağlık açısından tehtit unsurudur.Engelli çocuklar icin çok sakıncalı görülüyor ve çoğu engelli çocukların akraba evliliği sonucu meydana geldiğini görmekteyiz.

1 0
paylaş
+2

Çünkü hem dini hem fiziksel olarak uygun değil...

2 0
paylaş
+2

Engelli çocuk doğduğu için

2 0
paylaş
+2

Benim daha önceden duyduğum tek bir şey var onu biliyorum. Sakat çocuk doğuyor diye..

2 0
paylaş
+2

Akraba evliliği bence yasaklanmalıdır ya hem çocuklar içinde tehlikeli ama şöyle de bir durum var genler tutarsa birbirinin çoçuklar da zeki hatta çok zeki olabiliyor ama çocukların sakat doğması daha yüksek

2 0
paylaş
+1

Herkesin kafasında çocuk sakat doğar diye bir düşünce var. Ben bu düşünceye katılmıyorum. Çocuğun sağlam olma olasılığı daha çok bana göre. Tabi ben yine de akraba evliliğine karşıyım, bana göre değil. Beraber büyüdüğün kuzeninle evlenmek çok gereksiz bence. Bazı aileler kendileri istiyor bu işi. Çocuklar ıstemese bile adını koyuyorlar. Üzücü gerçekten. Çocuk ve kızın kısmetini daha küçükken kapatıyorlar. Adı beşik kertmesi.

1 0
paylaş
+2

Genetik olarak akraba evlilşklerinde oluşan bireyler genetik olarak çekinik ve hastalıklı genleri daha sıklıkla gösterme eğiliminde olur. Ortaya çıkan çocuklar genelde çirkin veya habis ruhlu psikopat olma eğiliminde oluyor o yüzden belki.

+1

Akraba evliliklerine sakıncalı denilmesinin nedeni eğer genlerde bir hastalık varsa iki tarafta taşıdığı için çocuğun engelli veya olan kalıtsal hastalığının olması daha riskli oluyor herkeste olmasa da çoğunlukta oluyor malesef

1 0
paylaş
+1

Akraba evliliği sonuç olarak kan bağınızın olduğu insanlarla bu şekilde bir bağ hem sağlık açısından zararlı hem de genel olarak etik olduğunu ben düşünmüyorum. Dün kuzen dediğin hatta belki sırlarını, sevgililerini anlattığın bir insanla evlenmek... Benim düşüncem bu yönde tabi herkese saygı duymak gerekiyor. :)

1 0
paylaş
+2

Akraba evliliği kan bağının olduğu insanlarla bir arada olmak çok zor saygıyı ortadan kaldıra biliyorlar her hakkı kendilerinde görüyorlar işin kötüsü ailede buna göz yumuyorlar akraba evliliği çok zor bir karardır

+2

Akraba evliliğine karşı olamamış nedeni kromozomların kaynaklanan doğan çocuğun kusurlu olabilme ihtimalinin yüksek olması sonuçta doğacak olan çocuk yeni bir can kim ister ki kusurlu olmasını bu oran akraba evliliginde çok yüksek

2 0
paylaş
+2

Kan uyuşmazliğindan dolayi çocuk engelli olabilir..

2 0
paylaş
+2

öncelikle akrabandır, kardeşin gibi bir şeydir sonuçta bu açıdan kardeşine yan gözle bakmak gibi gelir bana. sonrasında ise aile içerisinde çekinik genler olur, akraba olursa iki çekinik gen biraraya geleceği için bu genler nedeniyle sendromlar ortaya çıkabilir, olma ihtimali düşük iken yükseltilir, o nedenle iyi değildir.

2 0
paylaş
+1

Sakıncalı gözle bakılır mı bilemem ama sakıncalıdır. Çocuk dünyaya getirme olasılığı bulunan bir yapıdır evlilik. Akrabalık ilişkisi olan kişilerin, genleri ise pek çok ortak segment taşır. Bunun anlamı, çocuğa aktaracakları ortak genlerin sayısının yüksek olmasıdır. Daha açık bir ifadeyle, akraba genlere kodlanmış, vücut direncine ilişkin, her hastalığa yönelik eğilimi belirleyen, hatta bazı hastalıkların oluşumuna sebep olan genlerin, çocukta iki misli olacağı, dolayısıyla hastalık riskinin artacağı bilinmektedir. Örneğin, ölüm nedeni genellikle kalp yetmezliği olan bir sülaleye mensup, kalp sorunları yaşamayan, belirti göstermeyen iki kişinin birbiriyle evlenmeleri sonucunda çocukta kalp yetmezliği görülme olasılığı % 50 olur. Böyle bir sülaleye mensup birinin, ölüm nedenleri daha çok alkolizme bağlı sorunlar olan bir sülaleden birisiyle evlenmesi durumunda, çocukta kalp yetmezliğinin ortaya çıkma olasılığı %25'e düşecektir.

1 0
paylaş
+1

Bu gibi olaylar ülkemizde genel olarak yok diyemeyiz, doğu tarafında bu durum çoğu aile tarafından normal görünüyor, sakıncalı ve yalnış olarak görülen, kan bağın olduğu kişiyle evlilik çok saçma, ve günah olduğunu biliyorum.

1 0
paylaş
+1

Akraba evliliğine bende karşıyım hatta bizim sülalede hiç akraba evliliği olmamış. Fakat ben şöyle düşünüyorum çok yakın akrabalar için evlilik olmaz, amca kızı, dayı kızı, teyze kızı gibi çünkü kan uyuşmazlığı nedeni ile Allah korusun çocuk sakat olma durumu söz konusu olabilir ama atıyorum babamın amcasının kızı gibi uzak akrabalar ile evlilik sorun olmaz.

1 0
paylaş
+1

Akraba evlilikleri doğacak çocuk için kalıtımsal hastalıklar riski oldukça fazla olduğu için pek sıcak bakmaz insanlar. Zaten bilinçli mantıklı düşünen bireyler böyle bir şeye kalkışmaz. Değişik genlerde insan neslinin büyümesinden yanayım her zaman. Kimi akraba evliliği mal mülk için yapılıyor yabancıya gitmesin diye, ama son derece yanlış bir düşünce.

1 0
paylaş
+1

Aynı soydan gelen kişilerin evlenmesiyle gerçekleşen akraba evlilikleri 1.dereceden ve 2.dereceden olmak üzere iki ayrı grupta değerlendirilir.
Anneden veya babadan kardeş olan kişilerin çocuklarıyla yapılan evlilikler 1.dereceden akraba evliliği denilir.
Büyükanne veya büyükbabanın biri kardeşse torunlar evlenmişse 2.derecedeakraba evliliği denilmektedir.
Akraba evliliği sonucu gerçekleşen doğumlarda aşağıdaki sorunlar görülmektedir .
1-Düşük
2-Ölü Doğum
3-Doğum kusurları
4-Engel durumu

1 0
paylaş
+1

Aslında pek sakıncalı olduğunu düşünmüyorum insanlar bir birbirlerine Usunlar yeter sadece belirli durumlarda sakıncalı olur oda yakin derecedeki evliliklerde çocuklar da sıkıntı çıkıyor çocuklarda bazı fiziki ve sağlik yönünde sıkıntılar görüle biliyor

1 0
paylaş
+2

Çünki hem kendi açılarından sağlıksız olabilir hemde kendi çocukları herhangi bir hastalıkla doğabilir yada engelli olabilir. Tabi akraba evliliği yapıp hasta yada engelli olmayanlar var

+2

Gerçekten sakıncalı bir durum olduğu için herkeste bir sakıncalı görüş oluşmuş . Akraba evliliği sonucunda çocuğun sağlıksiz veya şöyle soyliyim bir çok sağlık sorunu olabiliyor .

2 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.