+1

Aptallaştırıyor bence buraya uzun uzun yazardım bir şeyler ama gerek var mı açıklamaya doğru olduğunu düşünüyorum söylediğimin

1 0
paylaş
+2

Hayır. Akıllı telefonlar en gerizekalı insanlar bile kullanabilsin diye yapılıyor. bana göre hayır akıllı yapmıyor.

2 0
paylaş
+2

Her geçen gün salaklaşarak bu sistemin kölesi haline geliyoruz
Kitap okumuyoruz,araştırmıyoruz ve 3 parmağın arkada serçe parmağın altta telefonu kavramış ve beynini sömürmüş şekilde zekileştiğini sanıyorsun

2 0
paylaş
+2

Hayır , Adrian Ward'ın yaptığı araştırmaya göre telefonun yanımızda olması bile verdiğimiz cevaplara etki ediyor, bunun yanında odak süresini azaltıyor. Dış dünyaya ilgiyi azaltıyor.

+2

Hayır. Keşke yapsaydı. Tam tersi hepimizi hazıra alıştırdığı için, hiç birimiz hafızamızı yada ezberimizi kullanmıyoruz. Telefon bozulsa çocuğumuzun numarası ezberimizde yok.

2 0
paylaş
+1

Akıllı telefon. Aptal insan.

1 0
paylaş
+1

Hayir tam tersi düşünmemizi yorum yapmamızı engelliyor

1 0
paylaş
+1

kesinlikle evet

1 0
paylaş
+1

YOK BE KARDES NERDE DAHA COK SAFLASTIRIYOR SALAK OLUP CIKAZ BAGIMLI OLYORUZ

1 0
paylaş
+1

kendin sorup cevaplamışsın be knk ben bi selam vermeye geldim ( sa )

1 0
paylaş
1 yorum
+1

Bence daha akıllı yapıyor bir insan okuma yazma bilmiyorsa eğer akıllı telefondan yazmayı okumayı öğrenmiş oluyor. Elbette kötü yanları da var ama git gide devir değişiyor kötü şeyler kötü olaylar yaşanıyor. Ama akıllı telefonların yararı daha çok gibi geliyor bana.

1 0
paylaş
+3

Arkadaşlar Hepiniz Tam Tersi Cevap Vermişsiniz Ama Hepinizde Akıllı Telefon Kullanıyorsunuz :D

3 0
paylaş
+2

Amacına uygun kullanırsan hayatını daha düzenli ve verimli bir şekilde yaşayabilrisin.Benim için amacı bu şekilde olmalı , ondaki akıl sana geçemeyeceğine göre düzgün kullanmazsan daha aptal olabilme ihtimalin çok yüksek bence.

+1

aksine dahada geriye düşürüyor çünki ne öğrenmek istersek sadece anlık,öğreniyoruz her zaman elimizin altında diye ve bunu yaptığım her seferde beynimizibin hafıza oranı düşüyor

1 0
paylaş
+1

Olumlu yönde kullanırsan bundan daha güzel bir icat olduğunu düşünmüyorum. Kullanma amacı diyelim kısaca. Sosyal medyada gezip zamanını çöp edersen tabiki akıllandırmaz seni.

1 0
paylaş
+1

Aksini düşünüyorum daha toplumdan soyut hale getiriyor evet burda sohbetler ediliyor ama ben sanalım o sanal sen sanalsın belki yan yana gelsek iki lafın belini kıramayız telefonlar daha çok insanalrıntoplumdan köreliyor bence

1 0
paylaş
+1

Akıllı telefonların tam tersine bizi daha salak yaptığını düşünüyorum. Bunu yazdığım için üzgünüm ama gerçek de böyle maalesef. Bir kere bilgi her an yanımızda olduğu için öğrenme gereği duymuyoruz.

1 0
paylaş
+1

Bu sorunun cevabını insan belirler yani kullanım amacımız.

1 0
paylaş
+1

Tabiiki hayır. Akıllı telefonlar birbirimizle iletişimimizi, sosyalleşmemizi zorlaştıriyor hatta engelliyor. Tam amaç için kullanılmıyor çünkü. Bilgi işlem amaçlı çok faydalı etken. İşlerimizi çok kolaylaştırıyor. Ama bizi daha akıllı değil daha tembel hazırcı yapıyor.

1 0
paylaş
+1

Bence akıllı telefon adı üzerinde akıllı beni hiç geliştirmiyor demek ki neysem oyum hatta telefon ile ilgilenirkende kendimi daha duyarsız hissediyorum çevreme karşı, yani beni akıllandırmadı.

1 0
paylaş
+1

Bence daha da salak yapıyor

1 0
paylaş
+1

Akıllı telefon kullanımları, insanlara illaki bir şeyler öğretmiştir. Ama bana göre insanlar okudukları kitaplardan daha doğru bilgi edinebilirler, telefonlar bana göre sadece insanın aklını köretmeye ve asosyalliğe iten bir cihaz ben yararlı bulmuyorum açıkçası.

1 0
paylaş
+1

İnsanlari akilli etmezler Bence insanlari biraz tembellestiriyo teknolojik aletler cogu

1 0
paylaş
+1

Bence şuanki modern çağa göre herkes birbirini salak zanneder bilir. Çünki herkes bulunduğumuz çağda kendini çok üstün sanıyor.Buradan insanı salaklaştırır diyen insanlara sesleniyorum şu anda bu cevapları akıllı telefondan yazıyorusunuz belki de bu uygulamayı kapatıp biraz sonra instagrama facebooka yada YouTube girip sizi salaklaştıran şeylere gireceksiniz ama böyle bir yaralı uygulamayı kullanmakta ben bir sakınca görmüyorum.Aslında herkesin telefonu kullanma şekline bağlı...

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.