+9

Agrega ne demektir ?

    -   Eğitim
9 0
7 yanıt   -  
+4

Agrega kum ve çakıl karışımı olarak tanımlanmaktadır.-
Genellikle büyüklüğü mm arasında olan agrega, kum, 8-31,5 mm arasında olan agrega çakıl 31,5 - 64 mm arasında olan agrega ise balast olarak adlandırılır ve belirtilen ölçülerin aralığındaki malzemenin tümünün bir arada harmanlanması ile oluşur.
Umarım yeterli bilgidir. :))

4 0
paylaş
1 yorum
+3

Agrega genellikle kum ve çakıl karışımı olarak tanımlanmaktadır. 1-4 mm arası kum, 8 - 31,5 mm çakıl ve 31,5 - 64 mm balast olarak adlandırılır ve belirtilen ölçülerin aralığındaki malzemenin tümünün bir anda harmanlanmasıyla oluşur.

3 0
paylaş
+2

Kum ve çakıl karışımına Agrega denir.

2 0
paylaş
+2

kum ve çakıl karışımı bir malzeme inşaat larda kullanılır.

2 0
paylaş
+1

Kum ve çakıl karışımı bir malzemedir inşaatlarda çoğunluk olarak kullanılır

1 0
paylaş
+2

inşaat larda kullanılan kum ve çakıl karışımı yapı malzemesidir.

2 0
paylaş
+1

Agrega, beton üretiminde kullanılan kum, çakıl, kırmataş gibi malzemelerin genel adıdır.. Beton içinde hacim olarak yüzde 60-75 oranında yer kaplayan agrega önemli bir bileşendir.. Agrega bileşimdeki tanelerin boyutlarına göre ince ve kaba olmak üzere 2'ye ayrılır.. Agregada aranan en önemli özellikler şöyle özetlenebilir: Sert, dayanıklı ve boşluksuz olmaları.. Zayıf taneler içermemeleri.. Basınca ve aşınmaya karşı dayanıklı olmaları.. Betona zarar verebilecek maddeler, toz, toprak içermemeleri.. Yassı ve uzun taneler barındırmamaları.. Çimentoyla zararlı reaksiyona girmemeleri..

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.