+5

Ağız kokusu nedenleri nelerdir?

    -   Sağlık
5 0
16 yanıt   -  
+4

Ağzı kokan insanlar ile araya mesafe koyunca çevrede burnu havada şımarık kendini üstün gören biri olarak görülüyorum ne yapmalıyım kötü kokuyor işte neden dişinizi fırçalamıyorsunuz çok mu zor günde bir kere bile olsa yapsanız temizliğe önem veriririm temizlik şart önce dişlerde

4 0
paylaş
1 yorum
+5

Bir sürü nedeni olabilir diş çürüğunden tut damah rahatsizligi ondan sonra yeni bulunan dil uyuşmazlıgından kokuyo olabilir damak çatlamasindan koku yapıyor olabilid sen bir dokrara git derim hemserim saglik herseydir saglikdan baska neyimiz var ki su dunyada sen benim demek istedigimi anladın bi doktora git görün. İYI GÜNLER

5 0
paylaş
+5

Başta dış fırçalamamak ve dişlerimize fazla itina göstermemeden dolayı açlık tan dolayı yediğiniz kokusu yaygın olan yiyecekler sayesinde ağız kokusu oluşur dişlerinizde çürük varsa o çürüğü aldırmamış sizin için daha iyi olucak ağız kokusu acısından bol kazançlar.

5 0
paylaş
1 yorum
+4

Tibi ismi halitosis olan Agiz kokusuna sebep olan yetersiz agiz bakim aliskanliklari sigara ve alkol aliskanliklari agiz icindeki enfeksiyonlar yenilen yiyecekler agiz kokusuna neden olur. Diger sebepler arasindada agiz kurulugu reflü gibi mide hastaliklari solunum yolu enfeksiyonlari akciger hastaliklari da agiz kokmasina sebep olan etmenlerdir.

4 0
paylaş
+4

Tibi ismi halitosis olan Agiz kokusuna sebep olan yetersiz agiz bakim aliskanliklari sebebiyle dis cürümesi sigara ve alkol aliskanliklari agiz icindeki enfeksiyonlar yenilen yiyecekler agiz kokusuna neden olur. Diger sebepler arasindada agiz kurulugu reflü gibi mide hastaliklari solunum yolu enfeksiyonlari akciger hastaliklari da agiz kokmasina sebep olan etmenlerdir.

4 0
paylaş
+4

Solunum ve sindirim sistemindeki rahatsızlıklar ağız kokusuna neden olabilir. Diş çürükleri, ağız bakımının yapılmaması, sigara kullanımı gibi sebepler de ağız kokusuna neden olabilir. Soğan ve sarımsak gibi kokulu yiyecekler de geçici sürelü ağız kokusu yapabilir.

4 0
paylaş
+5

Suyu az içiyosan bundanda oluyor

5 0
paylaş
+4

Bazı kanserler, karaciğer yetmezliği ve diğer metabolik hastalıklar ürettikleri kimyasalların spesifik karışımları nedeniyle ağız kokusu olabilir.

4 0
paylaş
1 yorum
+5

Ağız kokusunun bir çok nedeni olabilir ama yüksek ihtimalde olabilecek şeyler şunlardır. Ağızdaki Çürükler,diş ipi kullanılmaması,dişlerin yeterli fırçalanması gibi şeyler önde gelir. ağız kokusu şöyle geçirebiliriz şekersiz sakız çiğneyin, bolca su tüketmenizi öneririm bu şekilde kurtula bilirsin ve sigaradan alkolden uzak durmalısın

5 0
paylaş
1 yorum
+3

Ağız kokusu üşütmekten, fazla gazlı içecek içiminden, insan aç kaldığında, dişleri fırçalamamadan, fazla kimyasal türü yiyecekler kullanımında, dişlerimizin çürük olmasından dolayı olmaktadır. Tedavisi bu yazdıklarımı bazılarında azaltmak, bazılarında sıksık yapmaktır.

3 0
paylaş
+2

Ağız kokusu ağızdaki bakteriler nedeniyle meydan gelen ve oldukça can sıkıcı bir durumdur. Ağız kokusu sebepleri arasında bir cok neden sayilabilir.

2 0
paylaş
+3

Agız Kokusunun Nedenleri Diş Fırçalamama ,Agız Kurulugu önde gelmektedir.Buna Karşın Savunmalar İyi bir diş hekimligine gitmen ve Ona sorununu Anlatman gerekmektedir.Ve dişlerini Fırçalaman Faydalı olacagını düşünüyorum sana.Teşekkür Ederim iyi Günler

3 0
paylaş
1 yorum
+2

Çoğunluk la migde rahatsız 'liklarindan dolayı oluyor bir naneli sakız veya şeker sorunu çözer

2 0
paylaş
+3

Bende ağız kokusu var çeşitli sebepleri var bunun. Yediğin yemekler baharatlı ise öncelikle onları kesmen gerek(sucuk vb.). Daha sonrasında sık sık diş fırçalamalısın. Bir de reflü diye bir hastalık var oda sebep olabilir.

3 0
paylaş
+2

Ağız kokusu nedenleri diş eti iltihaplanması çürük dişler damakta oluşan yaralar baharatlı ve sarımsaklı gıdalar tüketimi ağız kuruluğu reflü ve mide rahatsızlığı da yol açabilir en iyisi doktora görünmekte fayda var bu iç hastalıklardan da kaynaklanabilir

2 0
paylaş
1 yorum
+1

bunların en başında diş taşı oluşumu gelir. diş taşı ağız kokusuna neden olan en önemli etkendir. bunun yanında diş eti iltihabı da sebep olur. dişlerin düzensiz fırçalanması , diş çürükleri de sebep olur.

1 0
paylaş
1 yorum

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.