+1

Evet normal

1 0
paylaş
+2

Doktorlar, bebeklerin 12 ile 18 aylar arasında yürümeye başladıklarını söylüyorlar. Ancak 18 ayını dolduran bebekte emekleme, bir yere tutunup ayağı kalkmaya çalışma gibi hareketler yoksa, mutlaka noroloji uzmanı ile görüşülmesi gerekliliğinden bahsediyorlar.

2 0
paylaş
+2

%90 nının da bildigi üzere 9 aylık bir bebegin daha gelişim aşamasında oldugundan dolayı zamanla rastlanabilecek zamanla olabilecek beklentilerdir. 9 aylık bir bebegin yürümemesi genelde normaldir. Ve normal karşılanır.

2 0
paylaş
+2

9 aylık bir bebeğin yürümemesi gayet normaldir Çünkü bebekler genelde 10 aydan sonra yürümeye başlıyorlar Hele bir de çocuk erkek ise yürümesi daha fazla bile sürebilir Çünkü erkek çocukları daha tembel oldukları için yürüme alışkanlığını daha zorlanırlar diye biliyorum.

2 0
paylaş
+2

9 aylık bebeğin yürümemesi gayet normal 9 aylık bebek yeni yeni oturmaya başlar, emekler, nadiren de olsa 9 aylıkken yürüyen bebekler vardır. Ama bunlar istisnai durumlar.

2 0
paylaş
+1

ben 9 aylıkken yürümüşüm gayet normalim.

1 0
paylaş
+3

9 aylık bir bebeğin yürümemesi haddinden fazla normal :-) Her şeyin bir vakti saati var.. Minnacık bebeğin yürümesi için acele etmeye hiç gerek yok! Üstelik ayaklandığında yepyeni sorunlar başlıyor, sonra aranıyor o yürümediği zamanlar :-)

3 0
paylaş
+1

Bahsi geçen ay gayet normaldir,belki nadir kişiler de yürüme olayları gözlemlenebilir ama tedirgin olmaya hiç gerek yok bence.

1 0
paylaş
0

Normal tabiki her bebek farkli zamanlarda yurumeye baslar. Kimisi daha kisa surede yurur kimisi daha uzun. Once emeklemekle baslar. Sonra yuruterek yurumeye alistirilabilir bu sayede yavas yavas ogrenir.

0 0
paylaş
+2

9 aylık bir bebeğim yürümemesi gayet doğaldır. Bazı bebekler çok hareketlidir gözlemlediğim kadarıyla emeklemeye bile 9 ayda başlayan bebekler vardır.

2 0
paylaş
+1

Herkesin bireysel farklılıkları. Genelde olarakda 9 aylık civarında emeklemeye başlarlar. Bazı çocuklarda 1 yaşını geçince yürür. Önemli olan aile çocuğun kendi güvenini sağlaması için destek olunmalı.

1 0
paylaş
0

tabiki cok cok normal henuz 9 aylik o zaten cok uzun yillar yuruyecek:)

0 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.