+3

Özgürlük kavramının açılımına bağlı. Özgürlük dediğin aileye karşı ise asla. Ailen varken başına buyruk davranamazsın müsade etmezler.

3 0
paylaş
+2

Bence hayır özgür oldugun anlamına gelmez sadece belli şeylere erişim hakkı kazanırsın

2 0
paylaş
+1

ya biz herzaman özgürüz bize kimse karışamaz 18. girince bişe olmuyor.

+2

Aslında benim için tam tersi bir durum olduğunu döyleyebilirim.18 yaşına kadar özgür,ondan sonra özgürlüğü kısıtlanmış bir kişi. Ondan halen özgürlük naralarım ahmetesor site ekranında yankılanıyor. Sanırım şu anda aktif olmayan üyeler bile duymuştur. Bu derece bir durumdayım.

2 0
paylaş
+2

Hayır sadece belirli hakların oluyor. Oy kullanmak gibi telefon hattı sahibi olmak gibi. Özgür olmak gözde fazla abartılıyor bence. İstediğimizi yapabildiğimiz, istediğimizi yaşayabildiğimiz, istediğimizi hissedebildiğimiz ve kendimizden korkmadığımız her an özgürüz zaten.. özgürlük ve bencillik arasında ince bir çizgi vardır kimseyi umursamadan özgürüm diyip kimseyi düşünmezsek, özgür değil bencil oluruz.

2 0
paylaş
+3

Kendi ayaklarının üzerinde durduğun an özgür olduğun anlamına gelir. Yaş merfumunun çok önemi yok ne yazık ki.

3 0
paylaş
+1

18 yaş olmak özgür olmak değildir zaten anne babanın elinde ozgursun. Ama gençlik kendini güvene aldığı ailesinin esiri olduğunu düşünüp 18.den sonra her halti yeme çabasına dusuyor.. hukuki olarak bazi şeylere söz hakkı olmak erişim hakkı kazanmak anlamına grliyor...

1 0
paylaş
0

Hayır, reşit olmak anlamına gelmektedir.

0 0
paylaş
+1

18 yaşına girince özgürsün, reşitsin muhabbetlerinin bizim ülkemizde geçerli olduğunu düşünmüyorum ve şimdiye kadar da hiç görmedim ailesinin kararlarına bağlı kalmayıp kendi kararlarını alıp uygulayan birisini 30 yaşına gelsen dahi alıyorsun anne babanın iznini

1 0
paylaş
+1

Hukuki olarak evet ama vicdani ve örfi olarak hayır

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler