+24

15 Temmuz başarılı olsaydı Türkiye hali ne olurdu?

unutmadık unutturmıyacağız

  darkdays123   -   Güncel
24 0
35 yanıt   -  
+1

15 temmuz olmuş olsaydı ülke şimdi işgal alındaydı, Bakırköy belediye başkanının evinde kravat takmış takım elbisesini geymiş görev bekleyen biri vardı. Onu kukla olarak ülkenin başına getirip fetöv kölesi olarak görevine devam ederdi.

1 0
paylaş
+1

Türkiye derbeder olurdu. heryerde kavgalar. ölümler tecavüzler olurdu. Eline silah alan baba olurdu. Para herşey olurdu. Suriyeden beter olur gidicek yerimiz olmazdı.
yalan olur dert olurduk.
Pariste bomba
Amerikada terorist
Suriyede işgalci olurduk.
HERŞEY OLURDUK ALLAH NAZARLARDAN SAKLASIN. ALLAH GÖSTERMESİN BUNLAR OLURDUK.

1 0
paylaş
+2

Birçok insanın ölümüne sebep olan bir darbe girşimi oldu o gece, ama ben planlı bir darbe girişimini olduğunu düşünüyorum hâlâ daha. Gerçek bir darbe girişimi olsaydı daha yoğun bir donanma ile gelirlerdi bana göre, ayrıca gerçek bir darbe girişimi Türkiye'de yaşansaydı ve Türkler bu darbe girişiminin kaybeden tarafı olsaydı ülkenin hali perişan olurdu, elinde silah olan herkes kendini üstün bir güce sahip kişi zannederdi, insanlar bir kaosun içinde hayatını sürdürmeye çalışırdı.

2 0
paylaş
0

ellerine gecsek bize iki seçenek sunarlardı ya bizden olurdunuz yada sizi öldürürüz hapise atarız derlerdi benim diyecegim tek cümle kafama sıkın ben vatanıma asla ihanet etmem derdim

1 1
paylaş
+1

Kimse dışarıya çıkamazdı çok ölüm olurdj tecavüz olsun bütün kötü şeyler yaşanırdı

1 0
paylaş
+1

Haberlerin dediklerine göre o heinliği yapmadan önce hainlik zamanını ve başarılı olursa neler olacağı hazırlamışlar. Kesinlikle birçok insan ölecekti. 1980’li yıllarda ki gibi baskılar olacaktı.

1 0
paylaş
+1

@darkdays123 30 ap için teşekkürler :)

1 0
paylaş
-1

1980 lere geri dönerdi türkiye sokağa çıkma yasağı kıtlık

1 2
paylaş
+1

Sonumuz kötü olurdu.Onca insana pusu kuran ve acımadan ateş eden insanlardan çok şey beklenir .Özgürce oturabileceğimizi düşünemezdik hainlerin eline düşseydik.

1 0
paylaş
+2

Ben bunun planlı olduğuna inanan taraftayim. Iyiki de planlı çünkü darbelerin başarısız olduğu görülmemiştir. Rabbim ülkemizi böyle kötü şeylerden korusun inşallah.

2 0
paylaş
+1

15 temmuz başarılı olamadı iyi ki, olsaydı bir sürü insan ölebilirdi. ama bu insanlar bir darbeye daha imkan ve yer vereceğini zannetmiyorum. Darbeler demokrasiye silah sıkılmış faaliyetlerdir. Darbelerin canı cehenneme.

1 0
paylaş
+2

Vat halimizeydi plan basitti aslında fetöcüler her yeri saracaktı, doğuda pkk güney doğuda işid saldırıya geçecek ülke bölünecekti, kalanlar mahkeme adı altında yargılanıp, idam ile yargılanacak karşı tarafta olan bütün etkili isimler susturulacaktı. Amerikan mandasına girecektik. Allah korudu ülkemizi.

2 0
paylaş
+2

Siz buna darbe mi diyorsunuz nedense ilk haberide o aldı ve milleti saldı sokaklara :) tabi bu olaya da bir kahraman şarttı.Plan üzerine kurulu olduğunu düşünüyorum.Bir gecede susturulan darbe nerede görülmüştür.

3 1
paylaş
+2

benim o gün aklıma gelen şey şu idi Allah'ım Suriye gibi mi olacağız, lütfen buna izin verme... sonra da bir yandan bu bir yandan pkk bir yandan dış yunanistan diye daha da kötü oldum...ülkenin bağımsızlığı tehlikeye girerdi, malum birileri nasıl kaçacağının planını yapmış, ekmek ve benzin kuyrukları almış başını gitmiş...

2 0
paylaş
+3

15 Temmuz’un sizin akdinize kordine bir şey olup bugün sarayda oturanlara bulundukları mevkiyi sağlamlaştırsak kanun hükmünde kararnamelerle ülkeyi hala yönetmesi bir kaç göstermelik fetocu yakalandı komisyon kuruldu akp ve MHP red oyu verdi fetönün siyasi ayağının araştırılmasına hoş fetö araştıran kurumun başındaki ise daha sonradan fötöcü iddiasıyla görevden alınıp soruşturma başlatıldı

+2

herşey daha farklı olurdu , ama bunun bir senaryo olduğunu düşünen kitle var bunun sırrı önümüzde ki 30 yıl sonra falan açığa çıkar diye düşünüyorum o zaman anlarız doğruyu yanlışı

2 0
paylaş
+2

Bu ve bu gibi konularda temkinli olmaktan yanayım. Akla sadık, duyarlı, yapıcı, yaraları sarmaya, onarmaya yönelik olmayı, varsayımlardan kaçınmayı, ani ve şiddetli tepkiler göstermeyi doğru bulmuyorum. 15 Temmuz hayatımın en zor günlerinden biriydi. Yaşadığım dehşeti, gördüklerimi, duyduklarımı aklımdan hala atabilmiş değilim. Öyle bir günü hiç yaşamamış olmayı dilerdim. Ama madem ki yaşadım, yaşanmış ve bitmiş bir gün olarak kalmasını tercih ediyorum. Varsayımlarla ve polemiklerle tekrar o saatlere geri dönmek hiç istemiyorum.

2 0
paylaş
+1

Bknz: Suriye

1 0
paylaş
+1

Basarili olsaydı taş taş üstünde baş boyun üstünde durmayqcakti ülke batağa sağlanacak keyfi uygulamalar herkesi canından ve bezdirecekti

1 0
paylaş
+1

En az bir 30 yıl geriye gitmiş gibi olacaktık Eğer darbe girişimi başarılı olsaydı Allah'tan bilinçsizce yapılan bir darbe girişimiyle Çünkü darbeler bu şekilde olmaz daha planlı ve daha düzenli yapılması gerekiyordu buna Biz darbe bilem diyemeyiz aslında Sadece bir girişimdir ve hiçbir sonuç alınamayacağı belliydi iyi ki de böyle bir sonuç ortaya çıkmadı yoksa ülkemizin durumu çok kötü olacaktı ve şu an hiç huzurumuz kalmayacaktı.

1 0
paylaş
+2

Darbenin ertesinde yabancı istihbarat servislerinin provokasyonları başlayacaktı sünni alevi ve türk kürt gerilimleriyle halk bölünecek türkiye suriyeden farksız hale gelecekti ardından türkiye sınırında bekleyen on binlerce PKK'lı türkiye ye girecekti güneydoğu işgal edilecekti eş zamanlı olarak DAEŞ'li teröristler turkiyeye yerleşecekti türkiye şehitlerinin kemiklerini sizlatircasina teröre teslim edilecekti türkiye paramparça edilecekti her karışından şüheda fışkıran topraklar yok olurken kabus devam edecekti o kanlı gecede millet değilde ihanet kazansaydı bunların hepsi olacaktı bu yüzden 15 temmuz milli sahlanistir turkiyenin yeniden dirilisidir...

2 0
paylaş
+1

Bir sürü insanın daha hayatını kaybetmesine neden olacaktı. Yaklaşık 3-4 saat süren bu olay çok daha büyük olması sonucunda ülkeyi çok fazla etkileyebilirdi.

1 0
paylaş
+2

Millet ak partiye oy verdigine pişman olur sonuçta ak partiyi gülen kurdu onun adamlar yönetiyor

2 0
paylaş
1 yorum
+1

Ne olursa olsun darbe olan devletler her acıdan 10 yıl geriye gitmeye ve kolay kolay kendini toparlayamamaktadir umarim ülkemiz de bir daha böyle girişimler olmaz

1 0
paylaş
+2

Darbenin her türlüsü bir ülke için çok kötüdür hangi darbe olduğu önemsiz bu yüzden. Fakat 15 Temmuzun tek farkı gerçek bir darbe olmaması gerçek bir askeri darbede bırakın halkın sokağa çıkması, pencereden bile çıkamayacağını okuyan, bilen insanlar anlayacaktır. Fethullahın bu çabası tamamen göz korkutma amacıyla yapılmış fakat beklediğinden daha büyük bir tepkiyle karşılaşması sonucu oluşmuş bir parodi diye düşünüyorum.

2 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.