+1

1 km'de 42,494 litre yakıt harcayan araba!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, AKP döneminin araç saltanatını Yenikapı’da binlerce araçla gündeme getirirken, bir skandal da İSKİ’den çıktı. İSKİ’ye ait bir aracın sadece bir kilometre yol yapmasına rağmen, bir yılda 42 bin 794 litre motorin tüketmiş gibi gösterildiği ortaya çıktı. İSKİ’nin hesaplarını inceleyen Sayıştay, araçların kullanımını denetleyecek bir takip sistemi olmadığını, İSKİ kayıtlarında bulunmayan araçlara da yakıt temin edildiğini belirledi. Sayıştay’ın tespitine göre, bir araç 100 kilometrede ortalama 3-5 litre motorin tüketirken, İSKİ’nin araçları kilometre başına 20-30 litre tüketti. İSKİ yönetimi, Audi A-8, Volvo XC-90 ve Audi A6 Lımousin marka lüks araçlar da kiraladı.

  mutluluk   -   Güncel
1 0
3 yanıt   -  
+1

Bu gerçekse inanın büyük bir musibetliktir. Bunu kim böyle yaparak, devleti dolandırdı ise mutlaka ağır cezalarda yargılanmalı, tüm mal varlığına el konulma, hatta tüm birinci derece akrabalarının mal varlıklarına da el konulmalıdır.

1 0
paylaş
1 yorum
0

haber kaynağı maalesef sayıştaydan gelmiş.yani dünyanın en pahalı benzini ve en çok yakıt tüketen aracı da bizde oldu.

0 0
paylaş
+2

Bu haberleri görünce insan gerçekten çok üzülüyor burada tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemekte olan bu kişilerin yargılanması gerekmektedir.

2 0
paylaş
1 yorum

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler