+26

Özgün içerik nedir?

Özgün içerik ne demektir, ne anlama gelir? Bir içerik nasıl özgünleştirilir, içeriğin özgün olması için neler yapılması gerekir?

26 0
7 yanıt - paylaş
+25

Özgün içerik teriminin Ahmetesor'daki karşılığı şudur:
Başka internet sitelerinden olduğu gibi kopyala yapıştır ( copy/paste ) yapılmayan içerik. Google'da arandığında, şak diye kopyalanan internet sitesinin karşımıza çıkmaması.
Bu 2 şekilde mümkündür:
1- İçeriği tamamen kendimiz yazarsak. Bu durumda içerik bize ait olduğundan, tamamen özgün olur.
2- Diğer internet sitelerinden araştırma yaparak da özgün içerik oluşturulabilir. Bir soru ile ilgili birkaç farklı internet sitesinden cevaplara bakılır, daha sonra bu cevaplar ya da metinler harmanlanır, mantıksal çerçevede kendi cümlelerimizle yeniden yazılır. Bu şekilde yazdığımız içeriğin aynısı diğer internet sitelerinde yer almaz. Yazdığımız cevap metnini Google'da aradığımızda karşımıza içerik aldığımız internet siteleri çıkmaz.

2. maddedeki yeniden yazma ve içerik özgünleştirme ile ilgili genel birkaç hata yapılıyor, onlardan da bahsetmek isterim:
1- Çok az değişiklik yapmak. İçerik aldığımız sitedeki metindeki sadece 1 ya da 2 kelimeyi değiştirerek ya da silerek içeriği özgünleştirmiş olmayız. Kapsamlı bir değişiklik ve yeniden yazma gerekir.
2- İçerik özgünleştirirken kasıtlı ya da kasıtsız harf ve dilbilgisi hataları yapmak.
3- Birkaç kaynaktan birer ikişer cümle alıp bunları birleştirmek. Bu durumda hem cevabımızın bütünlüğü olmuyor, hem de çok mantıklı bir cevap çıkmıyor karşımıza ve kopya olmaya devam ediyor.

ÖZET:
Özgün içerik, soruya net şekilde cevap veren, imla, noktalama ve dilbilgisi kurallarına uyan, tamamen kendi yazdığımız içeriktir. Veya, diğer kaynaklardan esinlenerek yeteri kadar değişiklik yapılmış ve Google'da yazdığımız içerik arandığından aynen diğer sitelerde karşımıza çıkmayan içeriktir.

26 1
0 yorum - paylaş -

Özel bir cevabı görüntülemektesiniz, tüm cevapları görüntüleyin.

Arkadaşların Ahmetesor'da senden habersiz para kazanıyor olabilir.

para kazan
İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler